Aydın Kurtoğlu, 1983 yılında Rize’de dünyaya geldi. Bir yaşında ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşen Kurtoğlu ilk, orta ve lise öğrenimini de İstanbul’da tamamladı. Üniversitede işletme eğitimi alan Aydın Kurtoğlu, turizm sektöründe çalışmalarına devam etti.

Aydın Kurtoğlu, 2013 yılında Türkiye’de dönemine damgasını vurmuş, usta müzik adamı ve yorumcu olan babası Cengiz Kurtoğlu ile birlikte “Veliaht” adlı ses yarışmasına katıldı ve performansı ile büyük ilgi gördü. Bu yarışma sonrası müzikal kariyerine profesyonel olarak devam etme kararı alan Aydın Kurtoğlu, ilk projesi “Köle” için çalışmalarına hız verdi.

Müzikle doğduğu gün tanışan, müziğe duyduğu ilgi ve sevgisi ile müzikal öngörülerini birleştiren genç yorumcu, 2014 yazında piyasaya çıkardığı “Köle” ile sektöre hatırı sayılır bir giriş yaptı. Aydın Kurtoğlu, “Köle” ile özellikle radyolar ve tv kanallarının listelerinde aylarca yerini korudu.

2015 yılının ilk günlerinde kendi stüdyosu “Dr. Voice”u hayata geçiren Aydın Kurtoğlu, ikinci projesi “Hayırlı Günler”i Mart 2015’in son haftası BSK ve DMC işbirliği ile yayımladı. Aydın Kurtoğlu, yeni şarkıları için çalışırken, yurtiçi ve yurtdışında konserlerine devam ediyor.


Aydın Kurtoğlu şarkı sözleri ve kliplerine ulaşmak için tıklayın.


Aydın Kurtoğlu Resmi Hesapları


Resmi Site SarkiSozleriHD.com Facebook SarkiSozleriHD.com Twitter SarkiSozleriHD.com Instagram SarkiSozleriHD.com YouTube SarkiSozleriHD.com Spotify SarkiSozleriHD.com

Aydın Kurtoğlu Resimleri


Ekleyen:

admin

Paylaş

YAZIYI DEĞERLENDİR

[kkratings]

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir