Buray Hoşsöz, sahne adıyla “Buray” 1984 Kıbrıs/Lefkoşa doğumludur. Adını ilk olarak Çilek Kokusu dizisinde çalan “Sen Sevda mısın?” adlı şarkısı ile duyuran Buray, müzik hayatı boyunca daha önce ise Haluk Levent, Soner Arıca, İzel, Berkan, Gökhan Tepe gibi bir çok ünlü isme Kıbrıs konserlerinde sahnede gitarist olarak eşlik etmiştir. Ayrıca solistliğini yaptığı Sensitive Vibrations grubuyla pek çok konser vermiş ve büyük başarılara imza atmıştır.

Bir zamanların en favori şarkısı olan Yanayım Yanayım albümünde Babutsa grubuna aranjörlük yapan Buray, albüm kayıtlarında ise şarkılardaki gitar bölümlerini kendisi çalmıştır. Kıbrıs’taki çoğu sanatçıya aranjörlük yaparak destek veren Buray, bununla kalmayıp televizyon programlarında da orkestra şefliği yapmıştır.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Kompozisyon Bölümü mezunu olan Buray, master derecesini University of Glamorgan’da  Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği üzerine tamamlamıştır.

Kıbrıs’taki müzik yaşantısının ardından Avusturalya’da Melbourne şehrine taşınan Buray, müzik yaşamına burada devam etmiştir. Avustralya’da tanıştığı söz yazarı ve besteci Gözde Ançel ile birçok şarkıya imza atan Buray, başta Ferhat Göçer’in “Unutmuş Çoktan” şarkısı olmak üzere; Ömür Gedik ve Selim Gülgören gibi sanatçılara da çeşitli besteler vermiştir. İlk albümü 1 Şişe Aşk’ta yer alan tüm şarkılar yine Gözde Ançel ile Buray’ın ortak çalışmasıdır. Buray, bu albümde yer alan “İstersen” adlı şarkısı ile müzik listelerinde zirveye çıkmayı başarmış ve milyonlarca dinleyiciye ulaşmıştır.


Buray şarkı sözleri ve kliplerine ulaşmak için tıklayın.


Buray Resmi Hesapları


Resmi Site SarkiSozleriHD.com Facebook SarkiSozleriHD.com Twitter SarkiSozleriHD.com Instagram SarkiSozleriHD.com YouTube SarkiSozleriHD.com Spotify SarkiSozleriHD.com

Buray Resimleri


Ekleyen:

admin

Paylaş

YAZIYI DEĞERLENDİR

[kkratings]

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir