Cem Belevi 4 Haziran 1987 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Müzikle küçük yaşlarda ilgilenmeye başladı. 7 yaşında ailesinin de desteği ile piano dersleri alarak müziğe ilk adımlarını atmış oldu ve 13 yaşında “kendimi en iyi ifade ettiğim enstrümanım” dediği gitarla tanıştı.

18 yaşında vizyonunu genişletme ve farklı kültürleri tanıma isteği ile üniversite eğitimini İngiltere’de almaya karar verdi ve 5 yılını geçireceği ada ülkesinin yolunu tuttu. Cem Belevi, İngiltere’de ilk 6 ay Cambridge’de dil eğitimi, sonrasında 1 sene Londra David Game College’ta ekonomi ve 3 sene Brunel Üniversitesinde Uluslararasi İşletme okuyarak üniversite eğitimini başarıyla tamamladı.

Londra’nın büyüleyici ve romantik atmosferinde onlarca besteler yapan Cem Belevi, orada kaldığı yıllarda London Scholl Of Contemporary Music (LCCM)’te; Blues, Jazz ve Şan eğitimi aldı. Ayrıca birçok dernek organizasyonları ve çeşitli etkinliklerde de şarkılarını söyleme fırsatı buldu.

Üniversiteden mezun olduktan sonra kariyerine Londra’da dünyaca ünlü bir şirkette çalışarak başlayan Cem Belevi, kısa bir sure sonra içindeki profesyonel müzik yapma ve şarkı söyleme tutkusunu daha fazla ertelememek için, çevresinin de baskısıyla her şeyi bırakıp Türkiye’ye döndü.

2011 yılında yakın aile dostu ve TaşPlak Prodüksiyon’un sahibi Osman Taşdaş ile albüm çalışmalarına başladı. Cem Belevi’nin “Bilmezsin” isimli ilk albümündeki şarkıların tamamının söz ve müzikleri kendisine aittir. Şarkıların düzenlemeleri ise Osman Taşdaş imzası taşımaktadır.

2015 yılında Ayshe ile düet yaptığı “Kim Ne Derse Desin” şarkısıyla büyük beğeni toplayan Belevi, ardından “Sevemez Kimse Seni”, ve “Sor” ile dinleyicilerinin karşısına çıktı. Cem Belevi aynı zamanda Fox TV’de yayınlanan, Osman Sınav’ın yönetmenliğini yaptığı “İnadına Aşk” dizisinde oynamıştır.


Cem Belevi şarkı sözleri ve kliplerine ulaşmak için tıklayın.


Cem Belevi Resmi Hesapları


Facebook SarkiSozleriHD.com Twitter SarkiSozleriHD.com Instagram SarkiSozleriHD.com Spotify SarkiSozleriHD.com

Cem Belevi Resimleri


Ekleyen:

admin

Paylaş

YAZIYI DEĞERLENDİR

[kkratings]

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir