Cengiz Öktem, küçük yaşta müzikle ilgilenmeye başladı. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra Antalya İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Klasik Türk Müziği bölümünde iki yıl eğitim gördü. Eğitimine devam ederken üniversitelerin açmış olduğu yetenek sınavlarına girerek Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’nü kazandı. 2011 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesinden bölüm birincisi ve üniversite birincisi olarak mezun oldu. İstanbul Üniversitesinde Pedagojik Formasyonunu tamamlayıp eğitimciliğe başladı. 2002 yılından bu yana yurt içi ve dışında bir çok sahne etkinliğinde yer alan Cengiz Öktem hala müzik öğretmeni olarak çalışmakta, aynı zamanda sahne çalışmalarına devam etmektedir.

Cengiz Öktem’in ilk albümü “Söz & Müzik: Cengiz ÖKTEM” 2015 yılı bahar aylarının ilk günlerinde dinleyicileriyle buluştu. Toplam 4 şarkıdan oluşan albümde, Cengiz Öktem, Mete Aydın Çelik, Gürkan Kömürcü, Erdem Sökmen, Gültekin Kaçar, Ayberk Gültekin, Dilek Ersoy gibi Türkiye’nin en başarılı müzisyenlerinden oluşan dev bir kadro bir araya geldi.

Albümde bulunan “Şimdi Dönsen”, “Gel Ne Zaman İstersen”, “Sancı” ve “İhanet” adlı 4 şarkının söz ve müzikleri Cengiz Öktem imzası taşıyor. Albümün ilk klibi ise Şimdi Dönsen’e çekildi.


Cengiz Öktem şarkı sözleri ve kliplerine ulaşmak için tıklayın.


Cengiz Öktem Resmi Hesapları


Facebook SarkiSozleriHD.com Twitter SarkiSozleriHD.com Instagram SarkiSozleriHD.com YouTube SarkiSozleriHD.com Google Plus SarkiSozleriHD.com

Cengiz Öktem Resimleri


Ekleyen:

admin

Paylaş

YAZIYI DEĞERLENDİR

[kkratings]

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir