Edis Görgülü, sahne adıyla Edis 28 Kasım 1990 tarihinde Londra’da doğdu. 4 yaşında piyano çalarak başladığı sanat yolculuğuna, okul yıllarında çeşitli tiyatro oyunlarında rol alarak ve İzmir Kent Orkestrası gibi büyük orkestralarda şarkı söyleyerek tecrübe kattı.

Ortaöğrenimini İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni ve eşzamanlı olarak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yarı Zamanlı Müzikal Bölümü’nü kazandı. Daha sonra konservatuar eğitimini yarıda bırakan Edis Görgülü,
Galatasaray Üniversitesi’ndeki Lisans eğitimine devam etmiştir.

Edis kariyerine oyunculuk ile başlamış ve 2011-12’de Fox’ta yayınlanan Dinle Sevgili dizisinde Barış karakterini canlandırmıştır. Başrollerini Haluk Bilginer ve Ebru Özkan’ın paylaştığı Star Tv’de yayınlanan Hayatımın Rolü dizisinde rol alan Edis Görgülü, dizinin sona ermesinin ardından müzik kariyerine odaklanmış; PDND müzik şirketiyle anlaşarak Soner Sarıkabadayı ve Ozan Çolakoğlu’nun desteğiyle ilk solo albümünün hazırlıklarına başlamıştır. Söz yazarlığını ve besteciliğini Edis’in yaptığı “Benim Ol”, 1 Aralık 2014’te single olarak yayımlanmıştır. Edis’in bu single’daki çıkışı başarılı bulunmuş ve Kral Türkiye Müzik Ödülleri dahil olmak üzere birçok ödül töreninden En İyi Çıkış Yapan Sanatçı dalında ödüller kazanmıştır.

Çok büyük beğeni toplayan bu single’ın ardından 10 Temmuz 2015’te “Olmamış mı” isimli 2. single’ını yayımlayan Edis, yine müzik listelerinde üst noktalarda yer almış ve büyük kitlelere ulaşmıştır.


Edis şarkı sözleri ve kliplerine ulaşmak için tıklayın.


Edis Resmi Hesapları


Resmi Site SarkiSozleriHD.com Facebook SarkiSozleriHD.com Twitter SarkiSozleriHD.com Instagram SarkiSozleriHD.com YouTube SarkiSozleriHD.com Spotify SarkiSozleriHD.com

Edis Resimleri


Ekleyen:

admin

Paylaş

YAZIYI DEĞERLENDİR

[kkratings]

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir