İrfan Özata (14 Ocak 1983), Bursa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, ardından Uludağ Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümünde öğrenim görmüştür.

Etkileyici sesi ve kendine has yorumunun yanı sıra multi-enstrümantalist olan İrfan Özata, uzun süredir hem Türkiye’deki hem de dünyanın dört bir yanındaki önemli müzisyenlerle çalışmaktadır.

Bir çok önemli albümde saksafon ve yan flut çalan Özata, bir çok önemli isime de vokalistlik yapmıştır.

Besteleri kendisine sözleri Gökhan Şahin’e ait “Yanlış Fotoğraf” adlı ilk single çalışmasını Mayıs 2013 yılında çıkaran sanatçı 11 parçalık “Hayat Okulu” adlı ilk albümünü Kasım 2013 yılında çıkarmıştır. İlk klip şarkısı “Tuhaf Geliyor” ile milyonları kendine hayran bırakan İrfan Özata’nın ikinci klibi bir yıl aradan sonra “Hasret Türküsü’ne” çekilmiştir.

2015 yılında 2. single’ı “Emir Büyük Yerden”i yayınlayan İrfan Özata, aynı yıl gösterime giren “Git Başımdan” filminin soundtrack parçası “Git Başımdan”ı seslendirilmiştir.


İrfan Özata şarkı sözleri ve kliplerine ulaşmak için tıklayın.


İrfan Özata Resmi Hesapları


Resmi Site SarkiSozleriHD.com Facebook SarkiSozleriHD.com Twitter SarkiSozleriHD.com Instagram SarkiSozleriHD.com YouTube SarkiSozleriHD.com Spotify SarkiSozleriHD.com

İrfan Özata Resimleri


Ekleyen:

admin

Paylaş

YAZIYI DEĞERLENDİR

[kkratings]

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir