Söylediği Volkan Konak şarkıları sebebi ile Karadenizli olduğu düşünülen Koray Avcı aslen Erzincan’lıdır. Muğla Üniversitesi’nde Fizik Mühendisliği bölümünde okumuştur. Ankara’da Kızılay’dan Batıkent’e gitmek için gitaristi Oğuz Arslan ile bindikleri metroda söyledikleri Volkan Konak şarkıları ile sosyal medyada bir anda tanınır hale gelmiştir. Metroda, kendisi Fenerbahçe’li olmasına rağmen Galatasaray’ın şampiyon olduğu gün çaldıkları Galatasaray Marşı ve peşinden Volkan şarkıları söylemesinin ardından 14 yaşındaki bir çocuğun çektiği videoyu YouTube’a yüklemesi ve bu videonun sosyal medyada çok kısa sürede binlerce kez paylaşılması ile Koray Avcı bir anda popüler hale gelmiştir.

Kendisi sokak performanslarında klarnet çalmaktadır. Ankara’da sokak sanatçılığı yapan Koray Avcı, Oğuz Arslan’dan sonra gitarist olarak Köksal Fındık ile çalışmıştır ve harçlıklarını kazanmak için sokakta türküden oyun havasına kadar her türlü müziği yapmışlardır.

Ayrıca sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ücretsiz konserler vererek duyarlı bir davranış sergileyen Koray Avcı, koyu bir Nazım Hikmet hayranıdır. Sık sık şarkı aralarında şiirler okuyarak seyircisini kendisine hayran bırakmaktadır.

“Sesi Gülen Adam” olarak ismini duyuran sanatçı Neşet Ertaş, Volkan Konak, Nurettin Rençber, Ahmet Kaya, Onur Akın ve ismini sayamadığımız bir çok sanatçının efsaneleşmiş eserlerini kendi yorumuyla yeniden gün yüzüne çıkarmaktadır. 2015 yılında DokuzSekiz Müzik etiketiyle 12 parçadan oluşan “Sessiz Kadın” albümünü çıkarmıştır ve albümün ilk klibini “Sen” isimli parçaya çekmiştir. Müzik hayatına sokak müzisyeni olarak başlayan Koray Avcı, kariyerine profesyönel olarak devam etmektedir.


Koray Avcı şarkı sözleri ve kliplerine ulaşmak için tıklayın.


Koray Avcı Resmi Hesapları


Resmi Site SarkiSozleriHD.com Facebook SarkiSozleriHD.com Twitter SarkiSozleriHD.com Instagram SarkiSozleriHD.com YouTube SarkiSozleriHD.com

Koray Avcı Resimleri


Ekleyen:

admin

Paylaş

YAZIYI DEĞERLENDİR

[kkratings]

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir