Azeri şarkıcı Röya Ayhan (Azerice: Röya Ayxan), sahne adıyla Röya, 14 Haziran 1982’de Azerbaycan’ın Ağdam şehrinde doğdu.

Röya şarkıcılık kariyerine 1999 yılında W-Trio adlı müzik grubunda başlamıştır. 2002 yılında bu gruptan ayrılan Ayhan, yoluna tek başına devam etmiş ve ardından Azerbaycan’da kısa sürede popüler olmuştur. Azerbaycan’ın başlıca pop yıldızlarından biri olan Röya Ayhan, şarkıcılığın yanı sıra oyunculuk ve modellik de yapmıştır.

Türkiye’de çıkardığı “Gönder” adlı single albüm ile Türk pop müzik piyasasına giriş yapan Röya, kısa sürede Türkiye’de de adını duyurmaya başarmıştır. Bu single’ın ardından Poll Production etiketiyle “Gemiciler” isimli single’ını yayınlayan Röya, Türk pop camiasındaki yerini sağlamlaştırmıştır.

2015 yılında Ozan Çolakoğlu ile birlikte yayınladığı single’ı “Kesin Bilgi” ile hayran kitlesini genişlete Röya, hem Azerbaycan’da hem de Türkiye’de çalışmalarına devam etmektedir.


Röya şarkı sözleri ve kliplerine ulaşmak için tıklayın.


Röya Resmi Hesapları


Resmi Site SarkiSozleriHD.com Facebook SarkiSozleriHD.com Twitter SarkiSozleriHD.com Instagram SarkiSozleriHD.com YouTube SarkiSozleriHD.com Google Plus SarkiSozleriHD.com Spotify SarkiSozleriHD.com

Röya Resimleri


Ekleyen:

admin

Paylaş

YAZIYI DEĞERLENDİR

[kkratings]

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir