Türk rapçiler arasında kimin en iyi olduğu yıllardır tartışılagelmiştir. Bu sorunun cevabını bulabilmek için en iyi Türk rapçileri içeren şu ana kadar yayınlanmış en kapsamlı listelerden birini hazırladık. Kısaca listenin hazırlanma aşamasından bahsedelim.

En İyi Türk Rapçiler Hangi Kriterlere Göre Belirlendi?


Liste hazırlanırken olabildiğince objektif olabilmek adına sayısal veriler kullanılmış, rapçilerin şarkılarının popüler video platformlarındaki izlenme sayıları, sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayıları gibi kriterler göz önünde bulundurulmuştur. Sosyal medya takipçi sayıları manipülasyona açık olduğu için sıralamalarda etkisi daha kısıtlıdır. Sayısal verilerin yanında bu isimlerin ne zamandır bu camiada olduğu ve Türk rap müzik literatürüne neler kazandırdıkları dikkate alınmıştır.

Her camiada olduğu gibi Türk rap camiasında da farklı jenerasyonlar vardır. Daha yeni jenerasyonların, eski jenerasyonlardan listede daha önde olmaları kimilerinin hoşuna gitmeyebilir. Liste sayısal veriler dikkate alınarak yapıldığı için bu tip bir durumun oluşması doğaldır. Ayrıca rap müzik içinde de old school, melankolik, hardcore, flex gibi birbirinden farklı tarzlar vardır. Bu tip tarz farklılıkları listede olabildiğince göz ardı edilmiştir. Özellikle beğendiğiniz bir tarz varsa, farklı tarzda söyleyen isimlerinin listedeki yerlerini beğenmemeniz doğaldır.

En iyi Türk rapçileri içeren listemizin hazırlanma kriterlerini de belittiğimize göre listeye başlayabiliriz. Geri sayım başlasın!


30. Sokrat ST

En İyi Türk Rapçiler Sokrat ST
Sokrat ST Resmi Hesapları
Sokrat ST Facebook Sayfası Sokrat ST Twitter Hesabı Sokrat ST Instagram Hesabı Sokrat ST YouTube Sayfası Sokrat ST Şarkı Sözleri

Sahne adı Sokrat ST, gerçek adı Samet Gönüllü. 1989 doğumlu ve Trabzonlu. İlk stüdyo kaydını 2004 yılında alan Sokrat ST çalışmalarına Dikkat Records çatısı altında devam ediyor.

VİDEO: Sokrat ST – Bunu Sen Seçtin


29. Tankurt Manas

En İyi Türk Rapçiler Tankurt Manas
Tankurt Manas Resmi Hesapları
Tankurt Manas Resmi Sitesi Tankurt Manas Facebook Sayfası Tankurt Manas Twitter Hesabı Tankurt Manas Instagram Hesabı Tankurt Manas YouTube Sayfası Tankurt Manas Şarkı Sözleri

Mahlası Tankurt Manas, gerçek adı ise Tankut Tan. 1991 İstanbul doğumlu olan Tankurt Manas katıldığı Yetenek Sizsiniz, O Ses Türkiye gibi yarışmalarla tanınıyor. Özellikle flex tarzda başarılı performansları dinleyiciler tarafından büyük beğeni toplamıştır.

VİDEO: Tankurt Manas – Çene Kemiklerimi Kırdım


28. No.1

En İyi Türk Rapçiler No.1
No.1 Resmi Hesapları
No.1 Facebook Sayfası No.1 Twitter Hesabı No.1 Instagram Hesabı No.1 YouTube Sayfası No.1 Şarkı Sözleri

19 Mayıs 1988 Denizli doğumlu olan No.1’in gerçek adı Can Bozok’tur. Lise yıllarında beş kez okuldan ayrılmak zorunda kaldı ve liseyi tamamlayamadı. Matbaada çalıştığı dönemde rap müziğe merak sardı ve ilk demo albümü Canınız Cehenneme’yi 2004 yılında yayınlandı. 2005 yılında yayınladığı “Çalıntı Mic” albümünün büyük beğeni toplaması üzerine rap müzik üzerine yoğunlaşma kararı aldı ve bu alandaki çalışmalarına devam etmektedir.

VİDEO: No.1 – Çiçeklerde Bir Telaş Var


27. Yeis Sensura

En İyi Türk Rapçiler Yeis Sensura
Yeis Sensura Resmi Hesapları
Yeis Sensura Resmi Sitesi Yeis Sensura Facebook Sayfası Yeis Sensura Twitter Hesabı Yeis Sensura Instagram Hesabı Yeis Sensura YouTube Sayfası Yeis Sensura Şarkı Sözleri

Mehmet Çetin, sahne ismiyle: Yeis Sensura. 21 Ağustos 1989’de Aydın’ın Nazilli ilçesinde doğdu. Öz kardeşi Barış Çetin (Sehabe) de başarılı bir rap sanatçısıdır. İlk yıllarında kardeşi dahil pek çok rapçi için altyapı hazırlayan Yeis Sensura daha sonra kendisi de rap müzik söylemeye başlamış ve ilk solo Rafta Kalanlar’ı 2009 yılında yayınlamıştır.

VİDEO: Yeis Sensura – Dokunmam Farklı Tene


26. Şehinşah

En İyi Türk Rapçiler Şehinşah
Şehinşah Resmi Hesapları
Şehinşah Facebook Sayfası Şehinşah Twitter Hesabı Şehinşah YouTube Sayfası Şehinşah Şarkı Sözleri

27.12.1986 Erzincan Kemah doğumlu Şehinşah’ın asıl adı Ufuk Yıkılmaz’dır. Şehinşah özellikle kendine has tiz sesi ve Ferrari hızındaki flex performanslarıyla tanınmaktadır.

VİDEO: Şehinşah – Hayal


25. Sancak

En İyi Türk Rapçiler Sancak
Sancak Resmi Hesapları
Sancak Resmi Sitesi Sancak Facebook Sayfası Sancak Twitter Hesabı Sancak Instagram Hesabı Sancak YouTube Sayfası Sancak Şarkı Sözleri

1989 İstanbul doğumlu Sancak’ın gerçek adı Yılmaz Erdoğan. 2008 yılında ilk underground albümünü yayınladı. Özellikle melankolik şarkıları ve yorumuyla popüler milyonlarca kez dinlenen şarkılara imza attı.

VİDEO: Sancak – Buralar Yanar


24. Taladro

En İyi Türk Rapçiler Taladro
Taladro Resmi Hesapları
Taladro Facebook Sayfası Taladro Twitter Hesabı Taladro Instagram Hesabı Taladro YouTube Sayfası Taladro Şarkı Sözleri

Gerçek ismi Abdullah Evgi olan Taladro Antakya’da doğup büyümüştür ve küçük yaşlarda rap müziğe merak salmıştır. Özellikle melankolik ve duygusal tarzda parçalar yapmaktadır.

VİDEO: Taladro – Deniz Kızı


23. Norm Ender

En İyi Türk Rapçiler Norm Ender
Norm Ender Resmi Hesapları
Norm Ender Facebook Sayfası Norm Ender Twitter Hesabı Norm Ender YouTube Sayfası Norm Ender Şarkı Sözleri

1985 Bornova, İzmir doğumlu Norm Ender’in gerçek adı Ender Eroğlu. İlk yıllarında Erman Altıoğlu (Norm Erman) ile birlikte kurdukları Norm grubuyla rap müzik çalışmaları yapan Norm Ender, daha sonraları solo olarak çalışmalarına devam etmiştir.

VİDEO: Norm Ender – Çıktık Yine Yollara


22. Sehabe

En İyi Türk Rapçiler Sehabe
Sehabe Resmi Hesapları
Sehabe Facebook Sayfası Sehabe Twitter Hesabı Sehabe Instagram Hesabı Sehabe YouTube Sayfası Sehabe Şarkı Sözleri

26.08.1988 Aydın Nazilli doğumlu Sehabe’nin gerçek adı Barış Çetin’dir. Özellikle duygusal içerikli şarkılarıyla büyük beğeni toplamıştır. Öz kardeşi Mehmet Çetin (Yeis Sensura) de popüler bir rap müzik sanatçısıdır.

VİDEO: Sehabe – Ben


21. Patron

En İyi Türk Rapçiler Patron
Patron Resmi Hesapları
Patron Facebook Sayfası Patron Twitter Hesabı Patron Instagram Hesabı Patron YouTube Sayfası Patron Şarkı Sözleri

Patron, nam-ı diğer Boss, 10.01.1988’de Mersin’de doğmuştur. Gerçek adı Ege Ertürk’tür. Özellikle flex tarzda yaptığı şarkılarla büyük beğeni toplamıştır. Abisi Güney Erkurt (Saian) da popüler bir bir rap müzik sanatçısıdır.

VİDEO: Patron – Açıl Susam Açıl


20. Şanışer

En İyi Türk Rapçiler Şanışer
Şanışer Resmi Hesapları
Şanışer Resmi Sitesi Şanışer Facebook Sayfası Şanışer Twitter Hesabı Şanışer Instagram Hesabı Şanışer YouTube Sayfası Şanışer Şarkı Sözleri

09.11.1987 İstanbul doğumlu Şanışer’in gerçek adı Sarp Palaur’dur. Kendine has yorumu ile büyük bir hayran kitlesi edinen Şanışer, Rafet El Roman prodüktörlüğünde çıkardığı “Açık ve Net” albümü sebebiyle rap camiası tarafından büyük eleştiri almıştır. Kendisi de bu konudaki pişmanlığını Onuncu Gün albümündeki “9 Yıl Öncesine Mektup” parçasında dile getirmiştir.

VİDEO: Şanışer – 9 Yıl Öncesine Mektup


19. Eypio (aka A.P.O)

En İyi Türk Rapçiler Eypio A.P.O
Eypio Resmi Hesapları
Eypio Facebook Sayfası Eypio Twitter Hesabı Eypio Instagram Hesabı Eypio YouTube Sayfası Eypio Şarkı Sözleri

2 Şubat 1983 doğumlu Eypio’nun gerçek adı Abdurrahim Akça’dır. Bir dönem A.P.O takma adını da kullanan Abdurrahim Akça, son dönemde Eypio adını kullanmaya başlamıştır. Aslen Türkmendir. Pek çok rapçinin birbirini taklit ettiği rap müzik piyasasında kendine has tarzıyla dikkat çekmektedir.

VİDEO: Eypio (A.P.O.) ft. Burak King – Günah Benim


18. Yener Çevik

En İyi Türk Rapçiler Yener Çevik
Yener Çevik Resmi Hesapları
Yener Çevik Facebook Sayfası Yener Çevik Twitter Hesabı Yener Çevik YouTube Sayfası Yener Çevik Şarkı Sözleri

1979 İzmir doğumlu Yener Çevik’in gerçek adı da Yener Çevik’tir. Türk rap camiasının ağır abisidir ve en eski isimlerindendir. En bilinen özelliği elinden düşürmediği tesbihidir.

VİDEO: Yener Çevik – Bi Siyah Bi Beyaz


17. Kamufle

En İyi Türk Rapçiler Kamufle
Kamufle Resmi Hesapları
Kamufle Resmi Sitesi Kamufle Facebook Sayfası Kamufle Twitter Hesabı Kamufle Instagram Hesabı Kamufle YouTube Sayfası Kamufle Şarkı Sözleri

1988 yılında İstanbul’da doğan Kamufle’nin gerçek adı Basri Fırat Bayraktar’dır. 2013 yılının son günlerinde başarılı şarkıcı Gökçe ile yaptığı “Sittin Sene” adlı parçayı single formatında yayınlayarak büyük beğeni toplamıştır. 2011 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan “Muck” adlı televizyon dizisinde Selim karakterini canlandıran Kamufle, reklam filmlerinde de oyunculuk yapmıştır.

VİDEO: Kamufle – Bi Yolunu Bul


16. Mode XL

En İyi Türk Rapçiler Mode XL
Mode XL Resmi Hesapları
Mode XL Resmi Sitesi Mode XL Facebook Sayfası Mode XL Twitter Hesabı Mode XL YouTube Sayfası Mode XL Şarkı Sözleri

Evren Besta ve VeYasin (Yasin Vural) ikilisinden oluşan Mode XL grubu 2000 yılında Ankara’da kurulmuştur. Özellikle şarkılarında kullandıkları kendine has beatler ve altyapılar ile dikkat çekmişlerdir.

VİDEO: Mode XL – Bul Karayı


15. Dr.Fuchs

En İyi Türk Rapçiler Dr.Fuchs
Dr.Fuchs Resmi Hesapları
Dr.Fuchs Resmi Sitesi Dr.Fuchs Facebook Sayfası Dr.Fuchs Twitter Hesabı Dr.Fuchs Instagram Hesabı Dr.Fuchs YouTube Sayfası Dr.Fuchs Şarkı Sözleri

27 Kasım 1978 Almanya doğumlu Dr.Fuchs’un gerçek adı Tarık Gamert’tir. Aslen Rizelidir. 1998 yılında Ceza ile birlikte kurdukları Nefret grubu ile büyük başarı yakalamıştır. 2002 yılında askere gitmesiyle grubun dağılma süreci başlamıştır. Daha sonra yakın arkadaşları olan Ceza ve Sagopa Kajmer ile bir küs bir barışık devam eden ilişlikeri olmuştur. Bir dönem İstanbul Attack grubu ile de çalışmalar yürütmüştür.

VİDEO: Dr.Fuchs – Biliyor musun?


14. Killa Hakan

En İyi Türk Rapçiler Killa Hakan
Killa Hakan Resmi Hesapları
Killa Hakan Facebook Sayfası Killa Hakan Twitter Hesabı Killa Hakan YouTube Sayfası Killa Hakan Şarkı Sözleri

3 Mart 1973 Almanya doğumlu Killa Hakan’ın gerçek adı Hakan Durmuş’tur. Gangsta Rap tarzındaki şarkılarında Almanya’da gettoda yaşayan Türk’lerin sıkıntılarını ve oradaki çete hayatını anlatır. Birkaç kez hapse girip çıkmıştır. Şarkılarında devamlı söylediği “36” sayısı Almanya’da doğup büyüdüğü Kreuzberg City’nin posta kodudur.

VİDEO: Killa Hakan – Ghetto Insider


13. Joker

En İyi Türk Rapçiler Joker
Joker Resmi Hesapları
Joker Resmi Sitesi Joker Facebook Sayfası Joker Twitter Hesabı Joker Instagram Hesabı Joker YouTube Sayfası Joker Şarkı Sözleri

1987 Eskişehir doğumlu olan Joker’in gerçek adı Mete Erpek’tir. 2005 yılında ilk demo albümünü yayınlayan Joker, rap müzik hayatının ilk yıllarında Narkoz aka Stanley adını kullanmış, 2006 yılından sonra Joker adıyla çalışmalarını yayınlamıştır. Ceza, Ayben, Fuat Ergin gibi önemli isimlerle ortak çalışmalar yayınlamıştır.

VİDEO: Joker – Yaşamak Öldürür


12. Allame

En İyi Türk Rapçiler Allame
Allame Resmi Hesapları
Allame Facebook Sayfası Allame Twitter Hesabı Allame Instagram Hesabı Allame YouTube Sayfası Allame Şarkı Sözleri

26 Temmuz 1987 Trabzon doğumlu Allame’nin gerçek adı Hamza Gül’dür. Rap müzik yapmanın yanında animasyon ve çizgi film yapımcısı olarak çalışan Allame, bu konudaki tecrübesini ve yaratıcılığını şarkılarına aktarmaktadır.

VİDEO: Allame – Bir Dakika


11. Anıl Piyancı

En İyi Türk Rapçiler Anıl Piyancı
Anıl Piyancı Resmi Hesapları
Anıl Piyancı Resmi Sitesi Anıl Piyancı Facebook Sayfası Anıl Piyancı Twitter Hesabı Anıl Piyancı Instagram Hesabı Anıl Piyancı YouTube Sayfası Anıl Piyancı Şarkı Sözleri

17 Temmuz 1990 yılında İzmir’de doğan Anıl Piyancı hiphop kültürüne olan ilgisini küçük yaşta keşfetmiş ve ilk şarkısının kaydını 14 yaşında almıştır. 2006’da 16 yaşında “Yeşil Oda” ismi ile bilinen stüdyosunu kurmuştur. Ayrıca bir dönem grafiti sanatçılığı da yapmıştır.

VİDEO: Anıl Piyancı – İnan İsterdim


10. Server Uraz (Pit10)

En İyi Türk Rapçiler Pit10
Pit10 Resmi Hesapları
Pit10 Facebook Sayfası Pit10 Twitter Hesabı Pit10 Instagram Hesabı Pit10 YouTube Sayfası Pit10 Şarkı Sözleri

23 Mart 1988 İstanbul doğumlu Pit10’un gerçek adı Server Uraz’dır. 1998 yılında ilk sözlerini yazıp, 1999 yılında ilk kaydını yaparak müziğe adım attı. Emre Altuğ ile “Hangimiz Tertemiz”, Mustafa Ceceli’yle ise “Es” şarkısı için yaptıkları ortak çalışmalar büyük ses getirmiştir.

VİDEO: Pit10 – Beni Bilmiyorsun


9. Contra

En İyi Türk Rapçiler Contra
Contra Resmi Hesapları
Contra Facebook Sayfası Contra Twitter Hesabı Contra Instagram Hesabı Contra YouTube Sayfası Contra Şarkı Sözleri

Türk rap camiasının en gizemli rapçilerinden olan Contra’nın gerçek adı Çağdaş Terzi’dir. Hakkında çok fazla şey bilinmemekle birlikte sesi ve tarzı Eminem’e benzetilmektedir.

VİDEO: Contra – Ölü


8. Hidra

En İyi Türk Rapçiler Hidra
Hidra Resmi Hesapları
Hidra Resmi Sitesi hidra Facebook Sayfası Hidra Twitter Hesabı Hidra Instagram Hesabı Hidra YouTube Sayfası Hidra Şarkı Sözleri

1993 Durham, İngiltere doğumlu olan Hidra’nın gerçek adı Fatih Uslu’dur. 2008 yılında rap müzik kariyerine başlayan Hidra 2009 yılında hazırladığı Gücüme Giden Yol isimli ilk internet albümünü 1 Ocak 2010 tarihinde yayınladı. Özellikle freestyle alanındaki başarısı ile tanından Hidra pek çok rap müzik ve freestyle yarışmasında birincilik kazanmıştır.

VİDEO: Hidra – Ölüme İnat


7. Sansar Salvo

En İyi Türk Rapçiler Sansar Salvo
Sansar Salvo Resmi Hesapları
Sansar Salvo Facebook Sayfası Sansar Salvo Twitter Hesabı Sansar Salvo Instagram Hesabı Sansar Salvo YouTube Sayfası Sansar Salvo Şarkı Sözleri

18 Ağustos 1989 Kadıköy, İstanbul doğumlu Sansar Salvo’nun gerçek adı Ekincan Arslan’dır. 2006 yılında, Ceza, Alaturka Mavzer, Mihenk Taşı gibi bir çok ismi de bünyesinde barındıran Kadıköy Acil oluşumuna katıldı. Bir süre Türk Rap’inin önemli isimlerinden Fuat Ergin’in geri vokali olarak sahne alan Sansar Salvo, 2008 yılına kadar çalışmalarını internet üzerinden yayınladı. İlk albümü “Adrenalin” ise 2008 yılında yayınlandı.

VİDEO: Sansar Salvo – Dum Taka Dum


6. Kolera

En İyi Türk Rapçiler Kolera
Kolera Resmi Hesapları
Kolera Resmi Sitesi Kolera Facebook Sayfası Kolera Twitter Hesabı Kolera Instagram Hesabı Kolera YouTube Sayfası Kolera Şarkı Sözleri

23 Eylül 1983 İstanbul doğumlu Kolera’nın gerçek adı Esen Güler Özyavuz’dur. Kendisi gibi rap sanatçısı olan Sagopa Kajmer ile evlidir. Hiphop kültürüne breakdans ile başlayan Kolera, Sagopa Kajmer ile tanıştıktan sonra 1998 yılından itibaren kendi kayıtlarını almaya başlamıştır. Türk rap camiasındaki ender kadın vocallerdendir.

VİDEO: Kolera – Den Den Koy


5. Ayben

En İyi Türk Rapçiler Ayben
Ayben Resmi Hesapları
Ayben Facebook Sayfası Ayben Twitter Hesabı Ayben Instagram Hesabı Ayben YouTube Sayfası Ayben Şarkı Sözleri

22 Eylül 1982 İstanbul doğumlu Ayben (Ayben Özçalkan Ülkü) ilk profesyonel kaydını 1998 yılında aldı. Kolera ile birlikte Türk rap camiasındaki sayılı bayan vocallerdendir. İkili arasında büyük bir çekişme vardır ve bu çekişme ikilinin şarkılarına da yansımıştır. Pek çok ünlü rapçi ile ortak çalışma yapmasının yanında Nil Karaibrahimgil ile birlikte seslendirdiği Peri şarkısıyla büyük beğeni toplamıştır. Ayrıca ünlü rapçi Ceza’nın kız kardeşidir.

VİDEO: Ayben – Oha Dersin


4. Fuat Ergin

En İyi Türk Rapçiler Fuat Ergin
Fuat Ergin Resmi Hesapları
Fuat Ergin Facebook Sayfası Fuat Ergin Twitter Hesabı Fuat Ergin Instagram Hesabı Fuat Ergin YouTube Sayfası Fuat Ergin Şarkı Sözleri

30 Ekim 1972 Berlin, Almanya doğumlu Fuat Ergin Türk rap camiasının en renkli isimlerindendir. 1992 yılında ilk rap şarkısını İngilizce yazdı. 1995 yılındaysa İngilizce söz yazmaktan vazgeçip düşünme dili olan Türkçe söz yazmaya karar verdi. 2004 yılından itibaren çalışmalarına Türkiye’de devam etme kararı aldı. Pusat dizisi, Rapstar yarışması gibi TV projelerinde yer aldı. Boys Anılar kavgası, “Oh Yeah Man” repliği ve Gezi olayları sırasında kendi imal ettiği gaz maskesi ile hafızalara kazınmıştır.

VİDEO: Fuat Ergin – Yüzleş


3. Sagopa Kajmer

En İyi Türk Rapçiler Sagopa Kajmer
Sagopa Kajmer Resmi Hesapları
Sagopa Kajmer Resmi Sitesi Sagopa Kajmer Facebook Sayfası Sagopa Kajmer Twitter Hesabı Sagopa Kajmer Instagram Hesabı Sagopa Kajmer YouTube Sayfası Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri

17 Ağustos 1978 Samsun doğumlu Sagopa Kajmer’in gerçek adı Yunus Özyavuz’dur. Özellikle melankolik beatleri ve şiirsel lirikleri ile büyük bir hayran kitlesi edinmiştir. Son yıllarda müziğindeki melankolik havadan elektronik altyapılı şarkılara geçiş yapması kimi hayranı tarafından beğenilse de bir bölümü tarafından eleştiri almıştır. Ayrıca rapçi Kolera’nın eşidir.

VİDEO: Sagopa Kajmer – Istakoz


2. Ceza

En İyi Türk Rapçiler Ceza
Ceza Resmi Hesapları
Ceza Resmi Sitesi Ceza Facebook Sayfası Ceza Twitter Hesabı Ceza Instagram Hesabı Ceza YouTube Sayfası Ceza Şarkı Sözleri

31 Aralık 1977 Üsküdar, İstanbul doğumlu Ceza’nın asıl adı Bilgin Özçalkan’dır. 2000’li yılların başında Dr. Fuchs ile birlikte kurdukları Nefret grubuyla büyük başarı yakaladıktan sonra 2002 yılında çıkardığı solo albümü Med Cezir ile büyük bir çıkış yapmıştır. Pek çok ünlü Türk rapçi dışında Burcu Güneş, Candan Erçetin gibi popüler sanatçılarla ve Tech N9ne gibi uluslararası rapçilerlerle ortak çalışmalara imza atmıştır. Türk rap camiasının en popüler isimlerinin başındadır. Ayrıca kız kardeşi Ayben de popüler bir rapçidir.

VİDEO: Ceza – Med Cezir


1. Cartel

En İyi Türk Rapçiler Cartel
Cartel Resmi Hesapları
Cartel Facebook Sayfası Cartel Twitter Hesabı Cartel Şarkı Sözleri

Yıl 1995. Bu yazıyı okuyanların büyük ihtimalle çoğu o tarihlerde portakalda vitamin. Az buçuk yaşı yetenler de kısa şortuyla sokakları arşınlıyor. Türkiye’de pek çok kişi rapin R’sini bile bilmezken Almanya’dan bir grup “Cartel Bir Numara En Büyük Cehennemden Çıkan Çılgın Türk” nidalarıyla insanların ezberini bozuyor. Türk insanına rap müziği sevdiren ilk grup olan Cartel şarkılarında belirttiği gibi bu listede de 1 numara, en büyük.

VİDEO: Cartel – Cartel (Bir Numara)


Siz de yorumlar bölümünde liste ile ilgili eleştirilerinizi dile getirebilir, kendi “En İyi İlk 5”, “En İyi İlk 10” listelerinizi paylaşabilirsiniz. Bu listede yer almayan Ais Ezhel, Abluka Alarm, Ege Çubukçu, Ellerin Elvis, Rapozof, Hayki, Beta, Tepki, Da Poet, Fate Fat, Grogi, Jagged, Kaptan, Kodes, Mirac, Zeus Kabadayı, Xir, Aga B, Cash Flow, Red, Agaçkakan, Saian, Leşker Asakir, Karaçalı, 90BPM, 9 Canlı, Sayedar, Lider, Emrah Karakuyu, Sahtiyan ve adını sayamadığımız pek çok Türk rapçi liste oluşturulurken gözden geçirilmiştir. Eğer listede olmayan ve olması gerektiğini düşündüğünüz rapçiler varsa bunu da yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Respect!

Ekleyen:

admin

Paylaş

YAZIYI DEĞERLENDİR

En İyi 30 Türk Rapçi 4.07/5 - 67 Oy

YORUMLAR

 1. Rappergirl

  10 Aralık 2016 Saat 09:00

  Beta ve jagged ın da olması gerektiğini düşünüyorum.

 2. snne be slk

  12 Aralık 2016 Saat 13:36

  jagged da olmalı

 3. Kadir bayat

  1 Ocak 2017 Saat 19:08

  ARSIZ BELA OLMALII!!!! VE SEMT JOJUQU BU LİSTEDE OLMAKI

 4. rapper

  3 Ocak 2017 Saat 22:09

  hayki yok patron yok saian yok karaçalı yok o yok bu yok ne biçim liste lan bu ? kayra nerde kayra ? da poet nerde ? gördüğüm en berbat liste.

 5. Ferhat

  5 Ocak 2017 Saat 02:12

  Gayet guzel bir liste olmus tek sozum cartel seciminize olacak bu listede diger butun rapciler bireysel yetenekleriyle varolurken Cartel grubunun rap muzigi Turkiyeyle tanistirma disinda bir ozelligi yok tabii ki icerisindeki karakan erci e gibi bir muddet solo takilanlari saymiyorun ama genel olarak rap adina yol acmaktan baska bir ise yaramamislardir son olarak ceza sagopa ve fuat seciminiz gayet mantikli belki sansar salvo kolera ve aybenden onceye konulabilirdi her seye ragmen guzel bir calisma olmus…

 6. Sena

  14 Ocak 2017 Saat 14:50

  Eypioyu Taladronun önüne yazanın aklını seveyim

 7. emre

  24 Ocak 2017 Saat 16:07

  Norm Enderi 23 yapıp Sagopa Kajmeri 3 yapmak gerçekten saçmalık …

  • CGR

   30 Ocak 2017 Saat 18:45

   Norm iyi rapçi ama Sagoyla Kıyaslanamaz Bile

   • Nobody

    17 Şubat 2017 Saat 11:40

    Kardesim turkiyenin rapte 1. Si norm ender tabiki sagopacilar kiskanicak yediremio kimse normun 1. Oldugunu Norm turkiyenin eminemi

  • samko

   21 Şubat 2017 Saat 20:00

   katılıyorum kanka

  • SALAK SİTE

   19 Mart 2017 Saat 15:42

   Ayn

 8. Mustafa Ağtoprak

  26 Ocak 2017 Saat 20:00

  Ayben fuat kolera taladro iyi rapçilermi sancak rap yapmıyorum dedi

 9. Aoy

  29 Ocak 2017 Saat 11:28

  massaka nerde maestro bu bence olmamış arkadaşlar sıralama yapılması adaletsiz olmuş

 10. Fatma Gizem Taner

  4 Şubat 2017 Saat 14:24

  Bu listeyi hazırlayan arkadaş hiç rap dinlemedi galiba cartel kim lan

  • Rukiye Aksoy

   27 Şubat 2017 Saat 09:40

   Kardeş bence sen hiç rap dinlememişsin Cartel’i tanımıyorsan.

 11. damla

  9 Şubat 2017 Saat 16:55

  no.1 niye 28 ya çok saçma

 12. Aspendossa

  12 Şubat 2017 Saat 12:20

  Kardeş cezanın ölüsü bile yeter 1nymara olmaya yeter saianda olmalıydı bu kadrpda en az ilk 15 neyse daha objektif yaklaşan biri yaparsa bu sıralamayı iyi olur

 13. Alperen

  16 Şubat 2017 Saat 23:02

  Norm ender in ilk 5 te olması lazım ve red gibi ritmi iyi tutturan bir rapçininde olmadı lazımdı ama diğerleri iyi

 14. satı

  21 Şubat 2017 Saat 10:03

  Keske VİCE ve polemick te olmaliydi

 15. xxdxdcjvnhyutfdc

  23 Şubat 2017 Saat 13:36

  Bence en iyi rapçi ceza ve jagged

 16. Dorlando Wespucci

  26 Şubat 2017 Saat 12:25

  Elleran Elvis’in de olması lazım

 17. İsim

  26 Şubat 2017 Saat 14:26

  sanjar nerde

 18. Fethi

  2 Mart 2017 Saat 15:31

  Norm daha yukarıda olmalıydı sancak taladro falan hiç listeye girmemeliydi

 19. muma

  4 Mart 2017 Saat 17:47

  ulan gazapizm liste de yok onu geçtim açıklama kısmında bile yok.nasıl bi saçmalık lan bu.Norm ender ve Contra en iyisi olmalı.

 20. Enes Yıldırım ;)

  6 Mart 2017 Saat 15:07

  GENÇLER BOŞ SÖZE GEREK YOK EN İYİSİ ALLAME, JOKER BİDE VİCE, GABRİ OLMALI.

 21. hazal

  7 Mart 2017 Saat 08:29

  Norm ender bi numara

 22. sado baba

  11 Mart 2017 Saat 17:37

  Abi pena yok cegıd yok nasıl liste bu

 23. Ahmet

  14 Mart 2017 Saat 21:25

  Rapten gram anlamıyorsun arkadaşım ben sadece sana bunu söylüyorum bu işi bırak.

 24. BTHN

  18 Mart 2017 Saat 23:18

  Norm Enderi 23 yapıp, Jokeri 13’e koyan arkadaşı tebrik ediyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir