Tam 13 aydır tutuklu bulunan sanatçı Deniz Seki, atv’nin sevilen dizisi ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ için kamera karşısına geçti. Deniz Seki’ye dizide Meryem Çakırbeyli rolünü canlandıran Deniz Çakır eşlik etti.

Uzun süredir cezaevinde olan Deniz Seki hayranlarına sevindirici haber atv’nin sevilen dizisi Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz’dan geldi. Deniz Seki, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın çekimleri yapılan 15’üncü bölümünde konuk oyuncu oldu. Dizinin sahneleri Seki’nin kaldığı Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda çekildi. Seki, dizide Meryem Çakırbeyli rolünü canlandıran Deniz Çakır’ın koğuş arkadaşı olarak izleyenlerin karşısına geçti.

Deniz Seki Cezaevinde Yazdığı Şarkıyı Dizide Seslendirdi

Dizide sadecece oyunculuğuyla değil sesiyle de yer alacak olan Seki, cezaevinde yazıp bestelediği şarkıyı da ilk kez dizide seslendirecek. Dizi çekimlerinde şarkıyı duyan tüm ekip gözyaşlarına hâkim olamadı. Oyuncular alkışlarıyla ünlü şarkıcıya moral verdi.

Çekimler İçin Özel İzin Alıntı

Senaryonun çekimi için dizinin yapımcısı Raci Şaşmaz, Seki’nin ailesi ve avukatları ile temasa geçti. Ardından Adalet Bakanlığı’ndan özel izin aldı. Daha sonra dizi çekimleri için cezaevinde bulunan dizi oyuncularıyla Seki’ye haber gönderildi. Seki’nin de durumuna sıcak bakmasıyla herkesten sır gibi saklanan çekimler geçen perşembe ve cuma günleri Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleşti.

Deniz Seki’den Ağlatan Replik

Senaryoda Deniz Seki’nin içerde bugüne kadar yaşadığı, duyduğu gördüğü gerçek hikâyelerden izlere yer verildi. Deniz Seki’nin dizide en ses getirecek repliği ise Hallac-ı Mansur’a ait: “Cehennem sadece acı çektiğimiz yer değildir, acı çektiğimizi kimsenin duymadığı yerdir.”

Deniz Seki Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizi Resimleri

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 15. Bölüm Fragmanı (Deniz Seki’nin Oynadığı Bölüm)

Deniz Seki 2017’de Hapisten Çıkacak

Deniz Seki 16 Kasım 2014’te tutuklandı ve bu tarihten beri cezaevinde. Toplamda 3.5 yıl daha hapis yatacak olan Seki, cezasının son 1 yılında denetimli serbestlikten yararlanabilecek. Seki’nin en iyi koşullarda 2017’nin son aylarına doğru hapisten çıkabileceği belirtiliyor.

Ekleyen:

admin

Paylaş

YAZIYI DEĞERLENDİR

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir