Türk rapçiler arasında kimin en iyi olduğu yıllardır tartışılagelmiştir. Bu sorunun cevabını bulabilmek için en iyi Türk rapçileri içeren şu ana kadar yayınlanmış en kapsamlı listelerden birini hazırladık. Kısaca listenin hazırlanma aşamasından bahsedelim.

En İyi Türk Rapçiler Hangi Kriterlere Göre Belirlendi?


Liste hazırlanırken olabildiğince objektif olabilmek adına sayısal veriler kullanılmış, rapçilerin şarkılarının popüler video platformlarındaki izlenme sayıları, sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayıları gibi kriterler göz önünde bulundurulmuştur. Sosyal medya takipçi sayıları manipülasyona açık olduğu için sıralamalarda etkisi daha kısıtlıdır. Sayısal verilerin yanında bu isimlerin ne zamandır bu camiada olduğu ve Türk rap müzik literatürüne neler kazandırdıkları dikkate alınmıştır.

Her camiada olduğu gibi Türk rap camiasında da farklı jenerasyonlar vardır. Daha yeni jenerasyonların, eski jenerasyonlardan listede daha önde olmaları kimilerinin hoşuna gitmeyebilir. Liste sayısal veriler dikkate alınarak yapıldığı için bu tip bir durumun oluşması doğaldır. Ayrıca rap müzik içinde de old school, melankolik, hardcore, flex gibi birbirinden farklı tarzlar vardır. Bu tip tarz farklılıkları listede olabildiğince göz ardı edilmiştir. Özellikle beğendiğiniz bir tarz varsa, farklı tarzda söyleyen isimlerinin listedeki yerlerini beğenmemeniz doğaldır.

En iyi Türk rapçileri içeren listemizin hazırlanma kriterlerini de belittiğimize göre listeye başlayabiliriz. Geri sayım başlasın!


30. Sokrat ST

En İyi Türk Rapçiler Sokrat ST
Sokrat ST Resmi Hesapları
Sokrat ST Facebook Sayfası Sokrat ST Twitter Hesabı Sokrat ST Instagram Hesabı Sokrat ST YouTube Sayfası Sokrat ST Şarkı Sözleri

Sahne adı Sokrat ST, gerçek adı Samet Gönüllü. 1989 doğumlu ve Trabzonlu. İlk stüdyo kaydını 2004 yılında alan Sokrat ST çalışmalarına Dikkat Records çatısı altında devam ediyor.

VİDEO: Sokrat ST – Bunu Sen Seçtin


29. Tankurt Manas

En İyi Türk Rapçiler Tankurt Manas
Tankurt Manas Resmi Hesapları
Tankurt Manas Resmi Sitesi Tankurt Manas Facebook Sayfası Tankurt Manas Twitter Hesabı Tankurt Manas Instagram Hesabı Tankurt Manas YouTube Sayfası Tankurt Manas Şarkı Sözleri

Mahlası Tankurt Manas, gerçek adı ise Tankut Tan. 1991 İstanbul doğumlu olan Tankurt Manas katıldığı Yetenek Sizsiniz, O Ses Türkiye gibi yarışmalarla tanınıyor. Özellikle flex tarzda başarılı performansları dinleyiciler tarafından büyük beğeni toplamıştır.

VİDEO: Tankurt Manas – Çene Kemiklerimi Kırdım


28. No.1

En İyi Türk Rapçiler No.1
No.1 Resmi Hesapları
No.1 Facebook Sayfası No.1 Twitter Hesabı No.1 Instagram Hesabı No.1 YouTube Sayfası No.1 Şarkı Sözleri

19 Mayıs 1988 Denizli doğumlu olan No.1’in gerçek adı Can Bozok’tur. Lise yıllarında beş kez okuldan ayrılmak zorunda kaldı ve liseyi tamamlayamadı. Matbaada çalıştığı dönemde rap müziğe merak sardı ve ilk demo albümü Canınız Cehenneme’yi 2004 yılında yayınlandı. 2005 yılında yayınladığı “Çalıntı Mic” albümünün büyük beğeni toplaması üzerine rap müzik üzerine yoğunlaşma kararı aldı ve bu alandaki çalışmalarına devam etmektedir.

VİDEO: No.1 – Çiçeklerde Bir Telaş Var


27. Yeis Sensura

En İyi Türk Rapçiler Yeis Sensura
Yeis Sensura Resmi Hesapları
Yeis Sensura Resmi Sitesi Yeis Sensura Facebook Sayfası Yeis Sensura Twitter Hesabı Yeis Sensura Instagram Hesabı Yeis Sensura YouTube Sayfası Yeis Sensura Şarkı Sözleri

Mehmet Çetin, sahne ismiyle: Yeis Sensura. 21 Ağustos 1989’de Aydın’ın Nazilli ilçesinde doğdu. Öz kardeşi Barış Çetin (Sehabe) de başarılı bir rap sanatçısıdır. İlk yıllarında kardeşi dahil pek çok rapçi için altyapı hazırlayan Yeis Sensura daha sonra kendisi de rap müzik söylemeye başlamış ve ilk solo Rafta Kalanlar’ı 2009 yılında yayınlamıştır.

VİDEO: Yeis Sensura – Dokunmam Farklı Tene


26. Şehinşah

En İyi Türk Rapçiler Şehinşah
Şehinşah Resmi Hesapları
Şehinşah Facebook Sayfası Şehinşah Twitter Hesabı Şehinşah YouTube Sayfası Şehinşah Şarkı Sözleri

27.12.1986 Erzincan Kemah doğumlu Şehinşah’ın asıl adı Ufuk Yıkılmaz’dır. Şehinşah özellikle kendine has tiz sesi ve Ferrari hızındaki flex performanslarıyla tanınmaktadır.

VİDEO: Şehinşah – Hayal


25. Sancak

En İyi Türk Rapçiler Sancak
Sancak Resmi Hesapları
Sancak Resmi Sitesi Sancak Facebook Sayfası Sancak Twitter Hesabı Sancak Instagram Hesabı Sancak YouTube Sayfası Sancak Şarkı Sözleri

1989 İstanbul doğumlu Sancak’ın gerçek adı Yılmaz Erdoğan. 2008 yılında ilk underground albümünü yayınladı. Özellikle melankolik şarkıları ve yorumuyla popüler milyonlarca kez dinlenen şarkılara imza attı.

VİDEO: Sancak – Buralar Yanar


24. Taladro

En İyi Türk Rapçiler Taladro
Taladro Resmi Hesapları
Taladro Facebook Sayfası Taladro Twitter Hesabı Taladro Instagram Hesabı Taladro YouTube Sayfası Taladro Şarkı Sözleri

Gerçek ismi Abdullah Evgi olan Taladro Antakya’da doğup büyümüştür ve küçük yaşlarda rap müziğe merak salmıştır. Özellikle melankolik ve duygusal tarzda parçalar yapmaktadır.

VİDEO: Taladro – Deniz Kızı


23. Norm Ender

En İyi Türk Rapçiler Norm Ender
Norm Ender Resmi Hesapları
Norm Ender Facebook Sayfası Norm Ender Twitter Hesabı Norm Ender YouTube Sayfası Norm Ender Şarkı Sözleri

1985 Bornova, İzmir doğumlu Norm Ender’in gerçek adı Ender Eroğlu. İlk yıllarında Erman Altıoğlu (Norm Erman) ile birlikte kurdukları Norm grubuyla rap müzik çalışmaları yapan Norm Ender, daha sonraları solo olarak çalışmalarına devam etmiştir.

VİDEO: Norm Ender – Çıktık Yine Yollara


22. Sehabe

En İyi Türk Rapçiler Sehabe
Sehabe Resmi Hesapları
Sehabe Facebook Sayfası Sehabe Twitter Hesabı Sehabe Instagram Hesabı Sehabe YouTube Sayfası Sehabe Şarkı Sözleri

26.08.1988 Aydın Nazilli doğumlu Sehabe’nin gerçek adı Barış Çetin’dir. Özellikle duygusal içerikli şarkılarıyla büyük beğeni toplamıştır. Öz kardeşi Mehmet Çetin (Yeis Sensura) de popüler bir rap müzik sanatçısıdır.

VİDEO: Sehabe – Ben


21. Patron

En İyi Türk Rapçiler Patron
Patron Resmi Hesapları
Patron Facebook Sayfası Patron Twitter Hesabı Patron Instagram Hesabı Patron YouTube Sayfası Patron Şarkı Sözleri

Patron, nam-ı diğer Boss, 10.01.1988’de Mersin’de doğmuştur. Gerçek adı Ege Ertürk’tür. Özellikle flex tarzda yaptığı şarkılarla büyük beğeni toplamıştır. Abisi Güney Erkurt (Saian) da popüler bir bir rap müzik sanatçısıdır.

VİDEO: Patron – Açıl Susam Açıl


20. Şanışer

En İyi Türk Rapçiler Şanışer
Şanışer Resmi Hesapları
Şanışer Resmi Sitesi Şanışer Facebook Sayfası Şanışer Twitter Hesabı Şanışer Instagram Hesabı Şanışer YouTube Sayfası Şanışer Şarkı Sözleri

09.11.1987 İstanbul doğumlu Şanışer’in gerçek adı Sarp Palaur’dur. Kendine has yorumu ile büyük bir hayran kitlesi edinen Şanışer, Rafet El Roman prodüktörlüğünde çıkardığı “Açık ve Net” albümü sebebiyle rap camiası tarafından büyük eleştiri almıştır. Kendisi de bu konudaki pişmanlığını Onuncu Gün albümündeki “9 Yıl Öncesine Mektup” parçasında dile getirmiştir.

VİDEO: Şanışer – 9 Yıl Öncesine Mektup


19. Eypio (aka A.P.O)

En İyi Türk Rapçiler Eypio A.P.O
Eypio Resmi Hesapları
Eypio Facebook Sayfası Eypio Twitter Hesabı Eypio Instagram Hesabı Eypio YouTube Sayfası Eypio Şarkı Sözleri

2 Şubat 1983 doğumlu Eypio’nun gerçek adı Abdurrahim Akça’dır. Bir dönem A.P.O takma adını da kullanan Abdurrahim Akça, son dönemde Eypio adını kullanmaya başlamıştır. Aslen Türkmendir. Pek çok rapçinin birbirini taklit ettiği rap müzik piyasasında kendine has tarzıyla dikkat çekmektedir.

VİDEO: Eypio (A.P.O.) ft. Burak King – Günah Benim


18. Yener Çevik

En İyi Türk Rapçiler Yener Çevik
Yener Çevik Resmi Hesapları
Yener Çevik Facebook Sayfası Yener Çevik Twitter Hesabı Yener Çevik YouTube Sayfası Yener Çevik Şarkı Sözleri

1979 İzmir doğumlu Yener Çevik’in gerçek adı da Yener Çevik’tir. Türk rap camiasının ağır abisidir ve en eski isimlerindendir. En bilinen özelliği elinden düşürmediği tesbihidir.

VİDEO: Yener Çevik – Bi Siyah Bi Beyaz


17. Kamufle

En İyi Türk Rapçiler Kamufle
Kamufle Resmi Hesapları
Kamufle Resmi Sitesi Kamufle Facebook Sayfası Kamufle Twitter Hesabı Kamufle Instagram Hesabı Kamufle YouTube Sayfası Kamufle Şarkı Sözleri

1988 yılında İstanbul’da doğan Kamufle’nin gerçek adı Basri Fırat Bayraktar’dır. 2013 yılının son günlerinde başarılı şarkıcı Gökçe ile yaptığı “Sittin Sene” adlı parçayı single formatında yayınlayarak büyük beğeni toplamıştır. 2011 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan “Muck” adlı televizyon dizisinde Selim karakterini canlandıran Kamufle, reklam filmlerinde de oyunculuk yapmıştır.

VİDEO: Kamufle – Bi Yolunu Bul


16. Mode XL

En İyi Türk Rapçiler Mode XL
Mode XL Resmi Hesapları
Mode XL Resmi Sitesi Mode XL Facebook Sayfası Mode XL Twitter Hesabı Mode XL YouTube Sayfası Mode XL Şarkı Sözleri

Evren Besta ve VeYasin (Yasin Vural) ikilisinden oluşan Mode XL grubu 2000 yılında Ankara’da kurulmuştur. Özellikle şarkılarında kullandıkları kendine has beatler ve altyapılar ile dikkat çekmişlerdir.

VİDEO: Mode XL – Bul Karayı


15. Dr.Fuchs

En İyi Türk Rapçiler Dr.Fuchs
Dr.Fuchs Resmi Hesapları
Dr.Fuchs Resmi Sitesi Dr.Fuchs Facebook Sayfası Dr.Fuchs Twitter Hesabı Dr.Fuchs Instagram Hesabı Dr.Fuchs YouTube Sayfası Dr.Fuchs Şarkı Sözleri

27 Kasım 1978 Almanya doğumlu Dr.Fuchs’un gerçek adı Tarık Gamert’tir. Aslen Rizelidir. 1998 yılında Ceza ile birlikte kurdukları Nefret grubu ile büyük başarı yakalamıştır. 2002 yılında askere gitmesiyle grubun dağılma süreci başlamıştır. Daha sonra yakın arkadaşları olan Ceza ve Sagopa Kajmer ile bir küs bir barışık devam eden ilişlikeri olmuştur. Bir dönem İstanbul Attack grubu ile de çalışmalar yürütmüştür.

VİDEO: Dr.Fuchs – Biliyor musun?


14. Killa Hakan

En İyi Türk Rapçiler Killa Hakan
Killa Hakan Resmi Hesapları
Killa Hakan Facebook Sayfası Killa Hakan Twitter Hesabı Killa Hakan YouTube Sayfası Killa Hakan Şarkı Sözleri

3 Mart 1973 Almanya doğumlu Killa Hakan’ın gerçek adı Hakan Durmuş’tur. Gangsta Rap tarzındaki şarkılarında Almanya’da gettoda yaşayan Türk’lerin sıkıntılarını ve oradaki çete hayatını anlatır. Birkaç kez hapse girip çıkmıştır. Şarkılarında devamlı söylediği “36” sayısı Almanya’da doğup büyüdüğü Kreuzberg City’nin posta kodudur.

VİDEO: Killa Hakan – Ghetto Insider


13. Joker

En İyi Türk Rapçiler Joker
Joker Resmi Hesapları
Joker Resmi Sitesi Joker Facebook Sayfası Joker Twitter Hesabı Joker Instagram Hesabı Joker YouTube Sayfası Joker Şarkı Sözleri

1987 Eskişehir doğumlu olan Joker’in gerçek adı Mete Erpek’tir. 2005 yılında ilk demo albümünü yayınlayan Joker, rap müzik hayatının ilk yıllarında Narkoz aka Stanley adını kullanmış, 2006 yılından sonra Joker adıyla çalışmalarını yayınlamıştır. Ceza, Ayben, Fuat Ergin gibi önemli isimlerle ortak çalışmalar yayınlamıştır.

VİDEO: Joker – Yaşamak Öldürür


12. Allame

En İyi Türk Rapçiler Allame
Allame Resmi Hesapları
Allame Facebook Sayfası Allame Twitter Hesabı Allame Instagram Hesabı Allame YouTube Sayfası Allame Şarkı Sözleri

26 Temmuz 1987 Trabzon doğumlu Allame’nin gerçek adı Hamza Gül’dür. Rap müzik yapmanın yanında animasyon ve çizgi film yapımcısı olarak çalışan Allame, bu konudaki tecrübesini ve yaratıcılığını şarkılarına aktarmaktadır.

VİDEO: Allame – Bir Dakika


11. Anıl Piyancı

En İyi Türk Rapçiler Anıl Piyancı
Anıl Piyancı Resmi Hesapları
Anıl Piyancı Resmi Sitesi Anıl Piyancı Facebook Sayfası Anıl Piyancı Twitter Hesabı Anıl Piyancı Instagram Hesabı Anıl Piyancı YouTube Sayfası Anıl Piyancı Şarkı Sözleri

17 Temmuz 1990 yılında İzmir’de doğan Anıl Piyancı hiphop kültürüne olan ilgisini küçük yaşta keşfetmiş ve ilk şarkısının kaydını 14 yaşında almıştır. 2006’da 16 yaşında “Yeşil Oda” ismi ile bilinen stüdyosunu kurmuştur. Ayrıca bir dönem grafiti sanatçılığı da yapmıştır.

VİDEO: Anıl Piyancı – İnan İsterdim


10. Server Uraz (Pit10)

En İyi Türk Rapçiler Pit10
Pit10 Resmi Hesapları
Pit10 Facebook Sayfası Pit10 Twitter Hesabı Pit10 Instagram Hesabı Pit10 YouTube Sayfası Pit10 Şarkı Sözleri

23 Mart 1988 İstanbul doğumlu Pit10’un gerçek adı Server Uraz’dır. 1998 yılında ilk sözlerini yazıp, 1999 yılında ilk kaydını yaparak müziğe adım attı. Emre Altuğ ile “Hangimiz Tertemiz”, Mustafa Ceceli’yle ise “Es” şarkısı için yaptıkları ortak çalışmalar büyük ses getirmiştir.

VİDEO: Pit10 – Beni Bilmiyorsun


9. Contra

En İyi Türk Rapçiler Contra
Contra Resmi Hesapları
Contra Facebook Sayfası Contra Twitter Hesabı Contra Instagram Hesabı Contra YouTube Sayfası Contra Şarkı Sözleri

Türk rap camiasının en gizemli rapçilerinden olan Contra’nın gerçek adı Çağdaş Terzi’dir. Hakkında çok fazla şey bilinmemekle birlikte sesi ve tarzı Eminem’e benzetilmektedir.

VİDEO: Contra – Ölü


8. Hidra

En İyi Türk Rapçiler Hidra
Hidra Resmi Hesapları
Hidra Resmi Sitesi hidra Facebook Sayfası Hidra Twitter Hesabı Hidra Instagram Hesabı Hidra YouTube Sayfası Hidra Şarkı Sözleri

1993 Durham, İngiltere doğumlu olan Hidra’nın gerçek adı Fatih Uslu’dur. 2008 yılında rap müzik kariyerine başlayan Hidra 2009 yılında hazırladığı Gücüme Giden Yol isimli ilk internet albümünü 1 Ocak 2010 tarihinde yayınladı. Özellikle freestyle alanındaki başarısı ile tanından Hidra pek çok rap müzik ve freestyle yarışmasında birincilik kazanmıştır.

VİDEO: Hidra – Ölüme İnat


7. Sansar Salvo

En İyi Türk Rapçiler Sansar Salvo
Sansar Salvo Resmi Hesapları
Sansar Salvo Facebook Sayfası Sansar Salvo Twitter Hesabı Sansar Salvo Instagram Hesabı Sansar Salvo YouTube Sayfası Sansar Salvo Şarkı Sözleri

18 Ağustos 1989 Kadıköy, İstanbul doğumlu Sansar Salvo’nun gerçek adı Ekincan Arslan’dır. 2006 yılında, Ceza, Alaturka Mavzer, Mihenk Taşı gibi bir çok ismi de bünyesinde barındıran Kadıköy Acil oluşumuna katıldı. Bir süre Türk Rap’inin önemli isimlerinden Fuat Ergin’in geri vokali olarak sahne alan Sansar Salvo, 2008 yılına kadar çalışmalarını internet üzerinden yayınladı. İlk albümü “Adrenalin” ise 2008 yılında yayınlandı.

VİDEO: Sansar Salvo – Dum Taka Dum


6. Kolera

En İyi Türk Rapçiler Kolera
Kolera Resmi Hesapları
Kolera Resmi Sitesi Kolera Facebook Sayfası Kolera Twitter Hesabı Kolera Instagram Hesabı Kolera YouTube Sayfası Kolera Şarkı Sözleri

23 Eylül 1983 İstanbul doğumlu Kolera’nın gerçek adı Esen Güler Özyavuz’dur. Kendisi gibi rap sanatçısı olan Sagopa Kajmer ile evlidir. Hiphop kültürüne breakdans ile başlayan Kolera, Sagopa Kajmer ile tanıştıktan sonra 1998 yılından itibaren kendi kayıtlarını almaya başlamıştır. Türk rap camiasındaki ender kadın vocallerdendir.

VİDEO: Kolera – Den Den Koy


5. Ayben

En İyi Türk Rapçiler Ayben
Ayben Resmi Hesapları
Ayben Facebook Sayfası Ayben Twitter Hesabı Ayben Instagram Hesabı Ayben YouTube Sayfası Ayben Şarkı Sözleri

22 Eylül 1982 İstanbul doğumlu Ayben (Ayben Özçalkan Ülkü) ilk profesyonel kaydını 1998 yılında aldı. Kolera ile birlikte Türk rap camiasındaki sayılı bayan vocallerdendir. İkili arasında büyük bir çekişme vardır ve bu çekişme ikilinin şarkılarına da yansımıştır. Pek çok ünlü rapçi ile ortak çalışma yapmasının yanında Nil Karaibrahimgil ile birlikte seslendirdiği Peri şarkısıyla büyük beğeni toplamıştır. Ayrıca ünlü rapçi Ceza’nın kız kardeşidir.

VİDEO: Ayben – Başkan


4. Fuat Ergin

En İyi Türk Rapçiler Fuat Ergin
Fuat Ergin Resmi Hesapları
Fuat Ergin Facebook Sayfası Fuat Ergin Twitter Hesabı Fuat Ergin Instagram Hesabı Fuat Ergin YouTube Sayfası Fuat Ergin Şarkı Sözleri

30 Ekim 1972 Berlin, Almanya doğumlu Fuat Ergin Türk rap camiasının en renkli isimlerindendir. 1992 yılında ilk rap şarkısını İngilizce yazdı. 1995 yılındaysa İngilizce söz yazmaktan vazgeçip düşünme dili olan Türkçe söz yazmaya karar verdi. 2004 yılından itibaren çalışmalarına Türkiye’de devam etme kararı aldı. Pusat dizisi, Rapstar yarışması gibi TV projelerinde yer aldı. Boys Anılar kavgası, “Oh Yeah Man” repliği ve Gezi olayları sırasında kendi imal ettiği gaz maskesi ile hafızalara kazınmıştır.

VİDEO: Fuat Ergin – Yüzleş


3. Sagopa Kajmer

En İyi Türk Rapçiler Sagopa Kajmer
Sagopa Kajmer Resmi Hesapları
Sagopa Kajmer Resmi Sitesi Sagopa Kajmer Facebook Sayfası Sagopa Kajmer Twitter Hesabı Sagopa Kajmer Instagram Hesabı Sagopa Kajmer YouTube Sayfası Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri

17 Ağustos 1978 Samsun doğumlu Sagopa Kajmer’in gerçek adı Yunus Özyavuz’dur. Özellikle melankolik beatleri ve şiirsel lirikleri ile büyük bir hayran kitlesi edinmiştir. Son yıllarda müziğindeki melankolik havadan elektronik altyapılı şarkılara geçiş yapması kimi hayranı tarafından beğenilse de bir bölümü tarafından eleştiri almıştır. Ayrıca rapçi Kolera’nın eşidir.

VİDEO: Sagopa Kajmer – Istakoz


2. Ceza

En İyi Türk Rapçiler Ceza
Ceza Resmi Hesapları
Ceza Resmi Sitesi Ceza Facebook Sayfası Ceza Twitter Hesabı Ceza Instagram Hesabı Ceza YouTube Sayfası Ceza Şarkı Sözleri

31 Aralık 1977 Üsküdar, İstanbul doğumlu Ceza’nın asıl adı Bilgin Özçalkan’dır. 2000’li yılların başında Dr. Fuchs ile birlikte kurdukları Nefret grubuyla büyük başarı yakaladıktan sonra 2002 yılında çıkardığı solo albümü Med Cezir ile büyük bir çıkış yapmıştır. Pek çok ünlü Türk rapçi dışında Burcu Güneş, Candan Erçetin gibi popüler sanatçılarla ve Tech N9ne gibi uluslararası rapçilerlerle ortak çalışmalara imza atmıştır. Türk rap camiasının en popüler isimlerinin başındadır. Ayrıca kız kardeşi Ayben de popüler bir rapçidir.

VİDEO: Ceza – Med Cezir


1. Cartel

En İyi Türk Rapçiler Cartel
Cartel Resmi Hesapları
Cartel Facebook Sayfası Cartel Twitter Hesabı Cartel Şarkı Sözleri

Yıl 1995. Bu yazıyı okuyanların büyük ihtimalle çoğu o tarihlerde portakalda vitamin. Az buçuk yaşı yetenler de kısa şortuyla sokakları arşınlıyor. Türkiye’de pek çok kişi rapin R’sini bile bilmezken Almanya’dan bir grup “Cartel Bir Numara En Büyük Cehennemden Çıkan Çılgın Türk” nidalarıyla insanların ezberini bozuyor. Türk insanına rap müziği sevdiren ilk grup olan Cartel şarkılarında belirttiği gibi bu listede de 1 numara, en büyük.

VİDEO: Cartel – Cartel (Bir Numara)


Siz de yorumlar bölümünde liste ile ilgili eleştirilerinizi dile getirebilir, kendi “En İyi İlk 5”, “En İyi İlk 10” listelerinizi paylaşabilirsiniz. Bu listede yer almayan Ais Ezhel, Abluka Alarm, Ege Çubukçu, Ellerin Elvis, Rapozof, Hayki, Beta, Tepki, Da Poet, Fate Fat, Grogi, Jagged, Kaptan, Kodes, Mirac, Zeus Kabadayı, Xir, Aga B, Cash Flow, Red, Agaçkakan, Saian, Leşker Asakir, Karaçalı, 90BPM, 9 Canlı, Sayedar, Lider, Emrah Karakuyu, Sahtiyan ve adını sayamadığımız pek çok Türk rapçi liste oluşturulurken gözden geçirilmiştir. Eğer listede olmayan ve olması gerektiğini düşündüğünüz rapçiler varsa bunu da yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Respect!

Ekleyen:

admin

Paylaş

YAZIYI DEĞERLENDİR

YORUMLAR

 1. Rappergirl

  10 Aralık 2016 Saat 09:00

  Beta ve jagged ın da olması gerektiğini düşünüyorum.

 2. snne be slk

  12 Aralık 2016 Saat 13:36

  jagged da olmalı

  • TEKlore

   26 Ocak 2020 Saat 23:52

   Bak güzel kardeşim jegged degil cegid sıf sizin gibiler yüzünden adam ismini ceg yapti siz simfi ona jeg dersiniz

   • DARK

    8 Mart 2020 Saat 23:44

    Bak güzel kardeşim adamın lakabının yazılışı jagged yani yanlış yazmamış sen okurken cegıd olarak okuyacaksın

    • ilkay

     4 Mayıs 2020 Saat 01:06

     bakın güzel kardeşlerim ; virüs ,karındeşen ceg ,jagged, cegıd ,ceg bunlar volkan ayvazoğlunun kullandigi takma isimlerdir okunuşla bi alakasi yoktur bunlarin hepsi volkanın mahlasıdır

 3. Kadir bayat

  1 Ocak 2017 Saat 19:08

  ARSIZ BELA OLMALII!!!! VE SEMT JOJUQU BU LİSTEDE OLMAKI

  • MİSAFİRSALLAGİTSİN

   25 Mart 2017 Saat 21:15

   Kardeş biz normal rapten sözediyoruz arabeskten değil

  • sanane

   2 Haziran 2017 Saat 11:29

   ciddi misin dostum Arabesk rap mi dinliyorsun?

   • Esma

    26 Eylül 2019 Saat 19:45

    Niye dinleyemez mi bende dinliyorum gayet başarılı👍

   • Osman

    8 Mayıs 2020 Saat 10:45

    (hayatında kesinlikle sagopa dinlememiştir)

    • Stabil

     15 Ağustos 2020 Saat 12:31

     Arabesk ile melanko aynı şey değil bu yüzden sago da arabesk rapçi değil .d?

  • Eser

   10 Aralık 2018 Saat 19:15

   Ne Diyon

 4. rapper

  3 Ocak 2017 Saat 22:09

  hayki yok patron yok saian yok karaçalı yok o yok bu yok ne biçim liste lan bu ? kayra nerde kayra ? da poet nerde ? gördüğüm en berbat liste.

  • ...Ss.Nigga.xx

   2 Nisan 2019 Saat 13:38

   Taladro ve Sancak’ ın neresi rapçi.

   • Emirhan

    1 Şubat 2020 Saat 19:47

    Taladro okeyde sancak cidden rapçi deil

 5. Ferhat

  5 Ocak 2017 Saat 02:12

  Gayet guzel bir liste olmus tek sozum cartel seciminize olacak bu listede diger butun rapciler bireysel yetenekleriyle varolurken Cartel grubunun rap muzigi Turkiyeyle tanistirma disinda bir ozelligi yok tabii ki icerisindeki karakan erci e gibi bir muddet solo takilanlari saymiyorun ama genel olarak rap adina yol acmaktan baska bir ise yaramamislardir son olarak ceza sagopa ve fuat seciminiz gayet mantikli belki sansar salvo kolera ve aybenden onceye konulabilirdi her seye ragmen guzel bir calisma olmus…

 6. Sena

  14 Ocak 2017 Saat 14:50

  Eypioyu Taladronun önüne yazanın aklını seveyim

  • Ghetto

   2 Haziran 2019 Saat 23:00

   eypio eski bir rapcidir aslında sahne ismi A.P.O’dur tekrardan düşünmeni ve saygı duymanı rica ediyorum ve son bir şey daha Taladro rapçi değildir.

 7. emre

  24 Ocak 2017 Saat 16:07

  Norm Enderi 23 yapıp Sagopa Kajmeri 3 yapmak gerçekten saçmalık …

  • CGR

   30 Ocak 2017 Saat 18:45

   Norm iyi rapçi ama Sagoyla Kıyaslanamaz Bile

   • Nobody

    17 Şubat 2017 Saat 11:40

    Kardesim turkiyenin rapte 1. Si norm ender tabiki sagopacilar kiskanicak yediremio kimse normun 1. Oldugunu Norm turkiyenin eminemi

    • MİSAFİRSALLAGİTSİN

     25 Mart 2017 Saat 21:13

     Norm Ender geri döndü tamam.Deli şarkısı o kadar güzel değilki. Cartel şuan mantıklı direk Norm neden yok ben onu anlamadım.

    • Mehmet

     23 Haziran 2017 Saat 19:46

     Türkiye’nin Eminemimi? Norm Türkiye’nin eminemi olamaz. Sirf rhyme konusunda ondan daha iyi olan o kadar mc varken dediğin doğru olmaz.

    • Muhammet ali

     25 Temmuz 2017 Saat 22:51

     Kim ne derse desin yener baba 1 de 2de sagopa 3 de ceza olmaliydi.(resul aydemirin ismi bile geçmiyor!!!)

     • a

      14 Nisan 2020 Saat 13:27

      ne 1 de norm allah aşkına o kadar iyi varken niye norm başta sagopa ceza drfucs beta pit10 şanışer ve ozbi gibiler varken neden norm başta başta sagopa olmalı kardeşim ayrıca kimse sokrat tan bahsetmemiş norm ney lan

    • bir şahıs

     18 Temmuz 2019 Saat 13:23

     norm’un 1. olabilmesi için Şanışer,Sokrat,Ceza,Sagopa,Dr.Fuchs,Killa Hakan,Sansar Salvo ve nicelerini geçebilesi gerekir(Sagocu değilim)

  • samko

   21 Şubat 2017 Saat 20:00

   katılıyorum kanka

  • SALAK SİTE

   19 Mart 2017 Saat 15:42

   Ayn

  • Yeksvsk

   24 Ağustos 2018 Saat 11:09

   Lan norm iyimi sanki hahskska

  • Yavuz

   7 Aralık 2018 Saat 06:34

   Katılıyorum abi norm o kadar arkada olmamalıydı

   • Ezhel

    27 Aralık 2018 Saat 22:00

    Ezelde olmali

    • Anonim

     31 Mayıs 2020 Saat 12:21

     ais olmalı

 8. Mustafa Ağtoprak

  26 Ocak 2017 Saat 20:00

  Ayben fuat kolera taladro iyi rapçilermi sancak rap yapmıyorum dedi

  • Anonim

   31 Mayıs 2020 Saat 12:22

   fuat-ayben iyi

 9. Aoy

  29 Ocak 2017 Saat 11:28

  massaka nerde maestro bu bence olmamış arkadaşlar sıralama yapılması adaletsiz olmuş

 10. Fatma Gizem Taner

  4 Şubat 2017 Saat 14:24

  Bu listeyi hazırlayan arkadaş hiç rap dinlemedi galiba cartel kim lan

  • Rukiye Aksoy

   27 Şubat 2017 Saat 09:40

   Kardeş bence sen hiç rap dinlememişsin Cartel’i tanımıyorsan.

  • İbrahim Kurtaran

   14 Haziran 2017 Saat 02:49

   Burdan belli sen rap dinlemiyorsun sizin dinlediğiniz rap sadece cezadan sagopadan ibaret değil.

   • Rıza

    23 Nisan 2020 Saat 10:07

    Ibrattir ….Sago nun söylediği gibi(Cartel le dalga geçilen repi biz yükseltdik…!)

    Öyle bi repçinin varlığ trepin itibarını yok eder…!

  • QOZ!

   12 Şubat 2018 Saat 13:43

   sen o zamanlarda portakalda vitamindin
   tatlı şojuk

  • Berkay Baran

   21 Şubat 2018 Saat 21:16

   Carteli bilmiyosan sen rap dinlememişsin bu arada Fuat güzel seçim

  • Cartel

   8 Mayıs 2020 Saat 10:50

   Ah benim malım o adam lar olmasa rap dinleyemiyoduk

 11. damla

  9 Şubat 2017 Saat 16:55

  no.1 niye 28 ya çok saçma

 12. Aspendossa

  12 Şubat 2017 Saat 12:20

  Kardeş cezanın ölüsü bile yeter 1nymara olmaya yeter saianda olmalıydı bu kadrpda en az ilk 15 neyse daha objektif yaklaşan biri yaparsa bu sıralamayı iyi olur

 13. Alperen

  16 Şubat 2017 Saat 23:02

  Norm ender in ilk 5 te olması lazım ve red gibi ritmi iyi tutturan bir rapçininde olmadı lazımdı ama diğerleri iyi

 14. satı

  21 Şubat 2017 Saat 10:03

  Keske VİCE ve polemick te olmaliydi

 15. xxdxdcjvnhyutfdc

  23 Şubat 2017 Saat 13:36

  Bence en iyi rapçi ceza ve jagged

 16. Dorlando Wespucci

  26 Şubat 2017 Saat 12:25

  Elleran Elvis’in de olması lazım

  • EFE EROL

   29 Ocak 2018 Saat 12:48

   norm ender 23 mü

 17. İsim

  26 Şubat 2017 Saat 14:26

  sanjar nerde

  • Sanane

   12 Mart 2018 Saat 21:28

   Aynn

 18. Fethi

  2 Mart 2017 Saat 15:31

  Norm daha yukarıda olmalıydı sancak taladro falan hiç listeye girmemeliydi

  • Tuana

   1 Eylül 2018 Saat 20:25

   Sana katılıyorum 23. Ne ya

 19. muma

  4 Mart 2017 Saat 17:47

  ulan gazapizm liste de yok onu geçtim açıklama kısmında bile yok.nasıl bi saçmalık lan bu.Norm ender ve Contra en iyisi olmalı.

  • GOZTEPELI

   2 Haziran 2017 Saat 03:29

   Gazapizm olması lazım aynen..

  •  

   8 Temmuz 2017 Saat 13:44

   aynen aq gazapizm de yok

 20. Enes Yıldırım ;)

  6 Mart 2017 Saat 15:07

  GENÇLER BOŞ SÖZE GEREK YOK EN İYİSİ ALLAME, JOKER BİDE VİCE, GABRİ OLMALI.

 21. hazal

  7 Mart 2017 Saat 08:29

  Norm ender bi numara

 22. sado baba

  11 Mart 2017 Saat 17:37

  Abi pena yok cegıd yok nasıl liste bu

  • Memati

   1 Temmuz 2019 Saat 01:10

   Bence 1.Ceza 2.Contra 3.Massaka 4.Fuat Ergin5..Joker 6.Allame 7.Hayki 8.Norm Ender 9.Kodes 10.Anıl Piyancı
   Olmalıydı

 23. Ahmet

  14 Mart 2017 Saat 21:25

  Rapten gram anlamıyorsun arkadaşım ben sadece sana bunu söylüyorum bu işi bırak.

 24. BTHN

  18 Mart 2017 Saat 23:18

  Norm Enderi 23 yapıp, Jokeri 13’e koyan arkadaşı tebrik ediyorum

  • sadadadadadadadad

   4 Temmuz 2017 Saat 16:37

   norm kim amk

  • rıdvan

   15 Mart 2022 Saat 18:29

   joker normdan daha iyi

 25. Emine

  25 Mart 2017 Saat 18:39

  Jagged de olmalıydı.

 26. MİSAFİRSALLAGİTSİN

  25 Mart 2017 Saat 21:08

  NORM Ender-Norm Erman yok listede altta bile yok.Fuat Ergin avr Fuat Norm yok…

  • MİSAFİRSALLAGİTSİN

   25 Mart 2017 Saat 21:09

   He Allame 1. olsaymış şuanki en iyi rapçilerden açıkçası

  • MİSAFİRSALLAGİTSİN

   25 Mart 2017 Saat 21:10

   Neden Joker değilde Allame diye soranlara Joker 1 şarkı yaptı tamam bomba gibi patladı ama P2 bilmem ne çıkardı bokunu çıkarttı şarkının

 27. Mustafacihanx

  27 Mart 2017 Saat 20:30

  CEGID YOKSA LİSTE ÇÖP HADİ KG

 28. Burak

  29 Mart 2017 Saat 09:18

  Bi kere MODE XL Anıl Piyancıyı ezerki! Bu neyin kafası? Ayrıca Tankurt Manasın yeri asla 29 olamaz👎👎👎

 29. Mr.yaman

  1 Nisan 2017 Saat 23:45

  Sancak rapcimi

 30. enes

  8 Nisan 2017 Saat 17:53

  allame ve gazapizm ilk onda kesinlikle olmali!..

 31. Hüseyin İnci

  9 Nisan 2017 Saat 05:54

  Bence 13.Anıl Piyancı 12.Joker 11.Allame olmalıydı .Çünkü Joker 15 senelik kariyerinde çok fazla iyi işler çıkarmıştır .joker anıl piyancıdan bence daha iyi

 32. YILDIRIM

  20 Nisan 2017 Saat 17:07

  en iyi Sagopa Kajmer 2.Norm Ender 3. Contra

  • YILDIRIM

   20 Nisan 2017 Saat 17:08

   kim ne derse desin

 33. OldSchoolBoy

  24 Nisan 2017 Saat 15:29

  bu listeyi yapan beyefendi 1995 de bizim portakalda vitamin olduğumuzu söylüyor ama bu listede ne hayki var ne defkhan ne ados ne de da poet var ,norm ender ilk 6da olmalıydı ve jokerle allame bu listede olmamalıydı .Listeyi yapan kendini oldschool sanmış ama listede kolera 6da ayben 5 de tebrikler berbat liste için.

 34. Manidar

  27 Nisan 2017 Saat 17:33

  SAGO rapte en ön

 35. BERKAY BİLGİN

  3 Mayıs 2017 Saat 17:31

  1:CEZA 2:FUAT ERGİN 3:SAGO 4:NORM ENDER 5:SANSAR SALVO 6:CONTRA ve bunların yanı sıra bu listede kolera ve ayben in bir yeri Yok onlar çıkartılıp 2 rapçi eklenmeliydi ve bu 2 rapçiden 1 i de massaka dur diğerini bilmiyorum teşekkürler

  • TunaGrafiti

   14 Mayıs 2017 Saat 13:47

   Digeride zeo jaweed olacak

 36. rio rioooo

  9 Mayıs 2017 Saat 22:25

  Efecan DİYARBAKIRLI BİR repçi olması lazım…

 37. ÖMER ÖNER

  10 Mayıs 2017 Saat 19:45

  ya joker en iyi rapçilerden biri adamın kariyerine bakın gitmişiniz aybenle kolerayı iyi sıralara koymuşsunuz jokerin ilk beşe girmesi gerkiyodu

 38. TunaGrafiti

  14 Mayıs 2017 Saat 13:46

  Abicim güzel bir liste yapmışınızda abi nerde hani ZEO JAWEED ilk 5 te olması gerek…

 39. Bir rap sever.

  20 Mayıs 2017 Saat 16:21

  Norm un hakkını büyük yemişsin kardeş Contra ninda joker inde salvo nunda bunlar zirveyi temsil eden kişiler hani ama genelde sen bilirsin …

 40. Jagged da olmalıydı

  25 Mayıs 2017 Saat 00:00

  Jagged da olmalıydı olmaması saçma.

 41. Azra

  28 Mayıs 2017 Saat 12:26

  kafasından sıra yapmış bu ne ya norm ender 23 te 3 de norm olmalı

 42. OLD SCHOOL

  8 Haziran 2017 Saat 13:54

  1.CEZA 2. FUAT ERGİN3.SAGO (dj mic check) 4. Benim gözümde eşitler ama sanasar daha genç be yolu açık SANSAR SALVO-ENDER 5.CONTRA 6.DR.FUCHS neye dayanarak bu adamı 6 numara yaptın derseniz : kendisinin feat ları sesinin tizliği yanı sıra oldschool rap in en sağlam isimlerinden olmasına dayanarak yaptım ( benim görüşüm tabiki başkalarının görüşü çok farklı olabilir saygı gösteririm siz de bana saygı gösterin lütfen 😃)

  • Anonim

   31 Mayıs 2020 Saat 12:25

   neye dayanarak dediğinde niye bu kadar geride diyeceksin sandım

 43. nebilim bee

  15 Haziran 2017 Saat 02:28

  Moruk adam arebesk rap diyor ya

 44. Hilmi

  15 Haziran 2017 Saat 23:23

  Hidranın kolera ve aybenden önde olmasi gerekirdi. Birinciliklerini goz onunde bulunduralım.

 45. Cafer

  22 Haziran 2017 Saat 02:46

  Digerlerinden once rapa baslamalari 1.sirada bulunmak icin yeterli bir neden değildir…Bunun yerine olusturdugu muhtesem muzikleri ve rap camiasina yaptigi katkilarla degerlendirilmesindaha doğrudur bu nedenle 1.sira kesinlikle CEZA’NİNDİR.

 46. Tek Yüz

  21 Temmuz 2017 Saat 02:45

  SAÇMALlK! Normun hakkı harbiden yenmiş. Cartel güzel bir grup kabul fakat sadece Türkiyeyi rapla tanıştırdı o kadar. Ender rapi farklı bir boyuta taşıdı arabesk rap dinleyen milyartane anıran aygır var iken kalktı rapi bu düzeye taşıdı buna rağmen koyulduğu sıraya bak. Site sahibi fangaylık yapmayı bıraksaydı şu am*na kodumun siteleri tarafsız olmasaydı belkide Jagged da daha büyük yerlere gelebilirdi. FUCK RESPECT NO PEACE

 47. Süleyman Talha Günay

  21 Temmuz 2017 Saat 16:55

  Çok berbat bir liste
  Listede sancak taladro gibi isimler var Asıl rap olan Hayki Defkhan Saian Karaçalı yok
  Vede anıl piyancıyı YENER ÇEVİK ten nasıl öne koydun

 48. Dinçer

  22 Temmuz 2017 Saat 16:26

  Saian Nasıl olmaz Arkadaş !!!

 49. Mehmet

  29 Temmuz 2017 Saat 22:00

  Bence en iyi rapci Haylaz olmali

 50. Mehmet

  29 Temmuz 2017 Saat 22:04

  Haylaz en iyisi

  • emre

   14 Mayıs 2018 Saat 13:17

   sakat

 51. HEPİMİZNORMENDERİZ

  3 Ağustos 2017 Saat 01:25

  Düşündüklerini açıkça dile getidiği için mi ender 23 neden bu çekememezlik

 52. zeynep

  5 Ağustos 2017 Saat 18:09

  birinci seca ikinci norm ender üççüncü sagopa kajmer olmalıydı ne olursa olsun

 53. Vdt.Cbn

  21 Ağustos 2017 Saat 09:10

  Herkes sevdiği rapper i bire koymak istiyor ama rap tarz meselesidir sen seviyorsan bu onun birinci olmasını gerektirmez iyi bi rapçi olsa yeter sıralaması ise yazdığı sözlerle kıyaslanır norm ender çok iyi söz yazıyor no 1 de öyle hidra allame vs .. ikisinin önünde olmamalıydı hakaret olmuş ayrıca cartel sadece ilkti ve buda dönemlerinden kaynaklanıyor yoksa sözleri beş para etmez …!

  • Anonim

   31 Mayıs 2020 Saat 12:27

   kesinlikle mesela ben şanışer ci ve şehinşahcıyım ama başta sagopa olmalı

 54. kamif

  24 Ağustos 2017 Saat 14:36

  K.A.A.N NERDE ?

 55. Dogan

  26 Ağustos 2017 Saat 07:46

  Crazy ossie ve haylaz hayatimda gordugum en iyi ustalar

 56. Zeynep 96

  11 Eylül 2017 Saat 15:15

  Bence bu liste cok adaletsiz olmuş gazapizm ados redd fate fat ais ezhel enes alper listede yok. Ayrica sagopa norm ender allame no1 gibi rap in enlerine biçilen yer Türklerin rap den hiç alamadığını gosteriyor bence. Ayrica kolera ve ayben in orda ne işi var. Ne yani kolera norm ender den no1 den daha iyi rap çi mi ? Bu listeyi yapan kendini rap dinliyo sayan ergenler gibi listelemiş.

 57. Zeynep 96

  11 Eylül 2017 Saat 15:25

  Adaletsiz olmuş bence. Kolera ve ayben midir nedir kesinlikle bulundugu yeri hal etmiyo. Ayrica ados gazapizm ais ezhel ebran elvis enes alper redd hayki lider taki leşker beta deniz gurzumar olmayan listeye liste demem ben
  Portakalda vitamin miş adama bak ya …

 58. Jiyan

  27 Eylül 2017 Saat 22:07

  Hidra hepsini katlar
  Birde gazapizim olmali

 59. Kaan

  1 Ekim 2017 Saat 11:58

  Dostum Beta’nın olması gerekliydi ilk 10 da diye düşünüyorum. Şu aralar yeni klip çıkarmamasına rağmen yaptığı şarkılarda listeye aldığın rapçilerin çoğundan çok daha kaliteli.

 60. Selim

  2 Ekim 2017 Saat 01:09

  Bence gayet güzel liste ama ben sansar salvo yu dinliyorum hatta piyasadaki en sağlam rapçi bence

 61. papamitnayt

  2 Ekim 2017 Saat 15:06

  1-sagopa kamer
  2-ceza
  gerisine kimi yazarsan yaz fark yapmaz (:
  hiçbirinin tek başına konser verecek kapasitesi bile yok (!!)

 62. Arda

  5 Ekim 2017 Saat 16:55

  Bence olaya tarafsız olarak bakınca gayet gerçekçi bir sıralama olmuş.Fanı olduğunuz rapçileri dinlemeyin demiyorum ama gerçekler böyle..(Belki bazı yerlerde oynama olabilirdi)

 63. YUSUF

  24 Ekim 2017 Saat 08:09

  SAİAN ‘INDA BU LİSTEYE GİRMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.

 64. Harfendaz

  26 Ekim 2017 Saat 17:47

  Herşey tamam da kolera Ayben bunlar rapçi mi be kardeşim , kolera iki rap harikasını birbirine düşüren birisi, Ayben desen Beylikdüzü kızı gibi sesi var . Yani nerde kezzo , stabil , vice,mackberk,meastro,xir,izah nerde bu piyasanın aslanları ??

 65. What

  14 Kasım 2017 Saat 07:54

  Ulan sagopa kajmer gibi adamı 3nu koymak ne demek lan adama gülerler ..

 66. ReNa

  19 Kasım 2017 Saat 10:19

  Olum sancak ne lan

 67. Barış

  20 Kasım 2017 Saat 01:59

  GAZAPİZM SOKAKTIR !

  • Cenker Güler

   17 Nisan 2018 Saat 01:38

   Çağrı Sinci karanlık…

 68. EMİRHAN

  25 Kasım 2017 Saat 11:09

  FUAT ın. ve norm . olmasına şaşırdım

 69. Kuvars51

  11 Aralık 2017 Saat 12:55

  Çıkmış 2 Norm Fanı “Norm Ümstad Bu Ülkenin Eminemi”
  Eminemmi Haha Bu Ülkenin Eminemi Contra . Ama Bu Listede Sagopa Zirvedir Olum Sagopa Bugün En Populer Rapçilerin Hocası Olum Kuvvetmira Dönemini Bi Dinle Lan Popüler Bi Şarkı Oldu Diye Herkes Ender Abi Beni Siq Sözlerimi En Sevdiğim Rapçi Şanışerin Bi Sözüyle Bitiriyiyorum.
  “Ne Sanıyosun Kendini Popülist Velet Sen Eminem Misin Ludacrismi?
  (Bu Arada Bu Adminin Kişisel Görüşü. Bana Kalsa İlk 10 Şanışer,Contra,Allame,No1,Sagopa,Sehabe,Joker,Ceza ve Xir Olmalıydı)

 70. Murselat

  5 Ocak 2018 Saat 17:42

  Poker Joker`den iyi mi ? .dsawqeeqw

 71. sevgi fantastik:)💞

  11 Ocak 2018 Saat 07:53

  BENCE,bu listenin birincisi tabi ki de Sancak olmalıydı 2016 da yayınladığı yağmur albümüyle öne çıkmıştır.
  ikinci de belki taladro olabilirdi . Ama en önemlisi bu liste içerisine ali karakaya yı da alabilirdi:(:(:(.

  • Sancak rapçi mi la

   13 Mart 2019 Saat 17:01

   Kb ama rap değil slow sevdiğin o kadar açık ve net ki. Sancak severim ama sancağın raple uzaktan yakından alakası yok. Rapin babası contradır, no1dir, pit10dur, saiandır, şehinşahtır. Sancak ne taladto ne ya.

 72. e

  13 Ocak 2018 Saat 10:55

  orantez olmadığı liste yok hükmündedir.

 73. Normlifebebegim

  21 Ocak 2018 Saat 14:36

  Valla sizi anlamamda norm ender en iyisi. Norm endere laf diyenler onu iyi tanımıyo demektir…

 74. Ünal Yılmaz

  2 Şubat 2018 Saat 22:49

  1 ceza olsun 2 sago olsun babam tamam da 3 Hidra olur yani

 75. Engin

  10 Şubat 2018 Saat 06:40

  Carter olmasada dinlemiyordum rapi cezayla tanıdım 2002 krizinde açlıktan nefesimiz kokarken kasetini aldığım adamdı cartelin bir numara olması saçma arabesk detone ses karıştırma cezayı dj akmanla MC serkanla filan kral cezadr

 76. Hüzünlü bir rapçi

  10 Şubat 2018 Saat 20:33

  Norm Baba da buralarda tabii ki

 77. HAMİT**DİLAN(YAŞAR)

  12 Şubat 2018 Saat 16:11

  Gazapizm nerde,Baykot`ta yok,Cashflow yazmamıssın.Zeze nerde peki.jagged`de yok bu ne lan.Allah tan Yener Çevik İle Hidra`yı koymaya zahmet etmissin:))

 78. Ais Ezhel

  18 Şubat 2018 Saat 10:24

  Ezhel i koymayacak kadar ne yaşadınız?

  • Babanız

   20 Şubat 2018 Saat 11:10

   Sosis ve salam

  • Babanız

   20 Şubat 2018 Saat 11:11

   Ayrıca ezheli kanser kitle dinliyor en iyi rapçi olma ihtimali gazapizm’in rapi bırakma ihtimali kadar düşük

  • ezgi

   19 Mart 2018 Saat 21:54

   aynen kanka hakkını yemişler

 79. Babanız

  20 Şubat 2018 Saat 11:09

  İlk contra iki ceza veya sago 3 gazapizm olmalı ayrıca sancak taladro kolera aybenin listede olmaması gerekiyo dandik insanları rapçi diye yazmayın şuraya

 80. Babanız Gazapizm ulan

  20 Şubat 2018 Saat 11:13

  No1de ilk 5e girmeliydi bu arada

 81. Jckcmxmx

  25 Şubat 2018 Saat 22:15

  Asıl sıraya göre ilerleyin kafanıza göre sıralama yapmayın sancak pop söylüyo ne alaka

 82. İsim

  2 Mart 2018 Saat 13:20

  Massaka olmalıydı

 83. alkm

  5 Mart 2018 Saat 15:10

  Xir nerde lan şarkılarının anlamını bilin bi Xir adamdır
  #istanbulTrip
  maestro-şam-heja

 84. KADİR

  10 Mart 2018 Saat 20:11

  Saian, Defkhan, Jagged Bunlar Nerde

 85. ezgi

  19 Mart 2018 Saat 21:53

  ulan ezhel in hakkini yiyosunyz bence Ezhel-Şehrimin tadı olmalıydı

 86. Crazy Adnan 31

  28 Mart 2018 Saat 12:41

  Ados nerde yav yapacağınız listenin…

  • emre

   14 Mayıs 2018 Saat 13:18

   mantıklı

 87. Zeynep

  16 Nisan 2018 Saat 17:06

  Bence en iyisi Sehabe. Vice neden yok

 88. Cenker Güler

  17 Nisan 2018 Saat 01:34

  ADOS, Aga B, Alef High, Araf, Beta, BOE B, Cash Flow (Çağdaş Küçükaydın), Crak Baba, Cumali Efrah, Çağrı Sinci, DEFKHAN !!!, Diyar Pala, GAZAPİZM !!!, GEKKO G !!!, GROGİ !!!, HAYKİ !!!, Keişan, Kurşun, Massaka, Onur Uğur, RED !!!, ROTA !!!, SAİAN !!!!!!!!!, AİS EZHEL, KEZZO, 9CANLI , TEPKİ, VELET, maestro….daha şu an dilime gelmeyen tonlarca adam!
  yani bunlar ilk 30a giremedi ama yeis sensura, sehabe, tankurt, norm ender, no.1, şehinşah, sancak bunlar mı girdi dayı?

 89. Sena

  17 Nisan 2018 Saat 15:41

  Sagopamın 1. Olması lazımdı ve bu arada o kolera ile hala evli değil hıh

  • Mehlika sueda

   22 Kasım 2018 Saat 23:36

   Katılıyorum.

 90. AĞLA AMK FAKİRİ

  19 Nisan 2018 Saat 10:52

  EVET LAN

 91. Ayşe

  9 Mayıs 2018 Saat 15:45

  Arsız Bela da olmalıydı Asi Stayla ve Esmer Maruz fln da

 92. Kara kapsonlu

  14 Mayıs 2018 Saat 20:06

  Kardesim bu bi rap sıralaması ve GAZAPZİM yok öylemi?!?!?!?!

 93. süper yorumcu😎😎😎😎

  22 Mayıs 2018 Saat 11:27

  norm ender 1. olması gerek saçmalik bu liste lan cartel taaaaaaaaaaaaaaaaa 1900 lü lan yürü git

 94. #¡P#OP L¡£€

  22 Mayıs 2018 Saat 21:52

  EZHEL’İN DE OLMASI GEREKİYOR VE JAGGED’İN BİDE KHONTKAR

 95. racuza

  31 Mayıs 2018 Saat 16:58

  azap hg ve rashnes yok

 96. Tuba

  1 Haziran 2018 Saat 17:23

  Ezhel nerde lan 1. O olmalı

 97. çınar

  9 Haziran 2018 Saat 10:13

  ezhel nerde beta yok bu ne biçim ilk 30

 98. Norm Ender Fan

  13 Haziran 2018 Saat 09:45

  NORM ENDERRRRRRR 😍😍😍😍😍😍😍😍😍

 99. Halit Emir Aguş

  18 Haziran 2018 Saat 14:44

  ulan bu listeyi kim hazırladı taladro sancak şehinşahtan saiandan iyimi
  bence
  1 şehinşah
  2 karaçalı
  3 saian ss miğer
  4 da poet
  5 patron
  6 hayki
  7 pusat
  8 beta
  9 maestro
  10 rota
  11 canka
  12 mestefe
  13 no.1

  diye giderdi cezayı falan bilerek koymadm siz zaten 2 3 tane rapçi tanıyonuz
  hip hop u müzik zannedipte boş boş konuşmayın
  beni abi lerim kardeşlerim anlamıştır
  allaha emanet olun behlül kaçar

 100. Halit Emir Aguş

  19 Haziran 2018 Saat 13:08

  lan hayatımda gördüşüm en saçma liste lan bu.

  şehinşah saian taladrodan daha kötü öylemi cegıd listeye bile girmemiş şehinşah saian 20 lerde hidra ve joker ilk onda bunu hazırlayan kişi 2 haftadır dinliyo daha şeyho dan saian dan da poet den karaçalı dan bi habersiniz hip hop ve rap arasındaki farkı idrak edememiş kişiler sizi norm ender saiandan iyimi allahın adamları gidin seda sayan dinleyin ya da ne bileyim gidin enes baturun parodilerini izleyin sizin gibiler yüzünden mestefe canka pusat karaçalı rap yapmıyo ilgi görmüyolar beni abilerim kardeşlerim anladı hadi eyvallah

  • Haribo

   28 Temmuz 2018 Saat 19:27

   Katılıyorum bilader.

 101. pelinsu

  22 Haziran 2018 Saat 09:25

  ais ezhelin olması lazımn rakipten bir şey anladığın yok!!!!!!

 102. İsimsinBRE

  27 Haziran 2018 Saat 23:15

  EZHEL YOOOK İLK 5 E Koymalıydınız

 103. Alperen

  30 Haziran 2018 Saat 02:41

  Herkes bir şeyler yazmışta kimse fuchsun arkalarda olmasından rahatsız değil Dr. Fuchs rap yaparken allame joker sokakta top oynuyolardı fuchs gibi bir üstad nasıl ilk 10 giremez. Bide redin olması lazımdı.

 104. Cemal

  2 Temmuz 2018 Saat 21:52

  ezhel nerde

 105. Pulandiii

  8 Temmuz 2018 Saat 23:25

  Ulan hadi Cegıd No-1 falan yokta Saian ın adını duyduğunuzda saygı duruşuna geçmeniz lazım norm sehabe taladro sancak bunlar ne

 106. Optimus Faruk

  12 Temmuz 2018 Saat 06:47

  Saçma olmuş türkiyeye rapi cartell getirdi diye 1. Olması çok yanlış 1. Ya sagopa yada ceza olmalıydı sagopa cartellden daha anlamlı cümleler yazıyor ceza ise cartellden daha yetenekli yani adam ilk türk rapçi diye en iyi rapçi olamaz

 107. underground

  20 Temmuz 2018 Saat 11:37

  ezheli 1 yada 2 de görmeyi beklerdim

 108. Neo.1

  22 Temmuz 2018 Saat 20:52

  Olum T-Rap’ın sarhoşunu No.1 28’e koymak bu nasıl liste?? 1. Sirada da Ceza olmaliydi.

 109. melankoli

  27 Temmuz 2018 Saat 03:49

  sagopa herzaman 1 numara sago repte enön safada sıralama olmamıs

 110. Haribo

  28 Temmuz 2018 Saat 19:29

  Aga DEF yoksa listede hazırlayan bebedir.

 111. XXXX

  4 Ağustos 2018 Saat 00:15

  CONTRAYI İLK 3 E ALMAYAN AKLINI SEVEYİM

 112. Çağla

  7 Eylül 2018 Saat 12:40

  bir yerlerinizden liste uydurmayın, boş yapıyorsunuz

 113. wp2

  16 Eylül 2018 Saat 16:58

  -Elleran* Elvis
  -Sancak rap mi yapıyor?
  -Allameyi 12. sıraya koymak?
  -No.1’in 28. sıradan ilk 10’a alsanız?
  -Ezhel’in olmaması aşırı mutlu etti 😀

 114. Ado

  21 Eylül 2018 Saat 23:39

  ANLAŞILAN ADMİN RAPTEN ANLAMIYOR PATRONU 21. SIRAYA KOYMAK NEDİR ADAMIN İLK 5 E GİRMESİ GEREKİYOR EĞER CİDDEN RAPTEN ANLIYORSAN

 115. MFMZMTZV

  30 Eylül 2018 Saat 22:38

  kafamız matiz de olmalıydı

 116. volkan

  27 Ekim 2018 Saat 00:37

  Seda Tripkolic listede olmalıydı bence, zaten rap camiasında kadın vokal eksikliği var eldekileri bırakmamak lazım

 117. Yunus

  2 Kasım 2018 Saat 02:32

  1 cartel
  2 ceza
  3 sagopa
  4 fuat
  5 fuchs
  6 sansar salvo
  7 saian
  8 allamejoker
  Bunların hepsini sevmiyorum ama hepsi saygıyı hakediyor.fanboyluğu bırakın

 118. Adem

  3 Kasım 2018 Saat 18:01

  Ceza 2. sırada WTF lan o rapi Türkiye’ye getiren kişi gibi bir şey nasıl 2. sırada oluyor bunu kim yaptıysa düzelmesi lazım bu abi

 119. MC ÖZCAN

  9 Kasım 2018 Saat 17:01

  Tankurt Manas 29. Sırada o adam ilk 10da olması gerekiyor.

 120. Mehlika sueda

  22 Kasım 2018 Saat 23:30

  3. Sagopa Kajmer
  6. Kolera
  Bence sago 1., kolo da 2. olmalıydı. Türkiyenin 3. Veya 6. Sı olmalarına gerek yok. Benim gönlümde zaten ikisi de 1 numara. Yaşasın en iyi repçiler Sago ve Kolo sizi seviyorum.

 121. CegFanı

  5 Aralık 2018 Saat 18:29

  Taladroyu Ve Şanışer Kanser İkilisini Yazacağınıza Ceg’i Yazsaydınız Puanlamayı 1 Vermeyecektim

 122. İsa musa sen bizi kutsa

  7 Aralık 2018 Saat 19:56

  Ceg falan olda ne bileyim eksik gibi ve sıralamamış çok yanlış cartel ne sjajajaj neyse cumanız mübarek olsun 😀

 123. Rapper

  16 Aralık 2018 Saat 14:57

  Gençler EZHELİ unuttunuz mu? Kendinize gelin!!! Bu ne biçim liste

 124. mert

  19 Aralık 2018 Saat 23:30

  rape önce başlamış olmaları cartel’in en iyi rapçi olduğunu göstermez

 125. Anonim

  27 Aralık 2018 Saat 22:35

  BEnce Norm 23 yerine ilk 5 de olmalıdır

 126. GAZAPIZM

  17 Ocak 2019 Saat 21:12

  GAZAPIZM YOK BU NASIL LISTE NEYE
  GORE YAPILMIS SAHABE VAR YEIS VAR
  KOLERA VE HAK ETMEYEN ONLARCA RAPCI VAR VE CEG GAZAPIZM SITABIL. EZHEL YOK SACMA BI LISTW

 127. Trap

  29 Ocak 2019 Saat 21:36

  Mrf pek bilinmeyen çok başarılı bir rapçi özellikle beatleri harika onu koysaydınız keşke

 128. nana

  8 Şubat 2019 Saat 19:39

  canbay ve wolker olmalıydı

 129. Cezaa

  24 Şubat 2019 Saat 10:04

  Gazapizmsiz liste olurmu

 130. SERKAN ATA

  6 Mart 2019 Saat 03:39

  hic kimse hakkini veremedi cartel gibi turkce rapin, tek tuk parcalardan ibarettir turk rapi.

 131. yelda

  9 Haziran 2019 Saat 05:04

  ezhel eksik

 132. ENES

  15 Haziran 2019 Saat 11:20

  KUSKUSUZ EN IYI REPÇİ CEZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 133. kerim

  20 Haziran 2019 Saat 20:29

  Öncelikle SA , Masaka niye yok masaka iyi birrapçi değilmi ?

 134. enes

  22 Haziran 2019 Saat 15:57

  cahiller boe b nerde

 135. 8dmrlp

  5 Temmuz 2019 Saat 19:59

  Şam, king size terör,cashflow,khontkar,muşta,masakka,ezhel,alper ayyıldız,ceg,maestro,ashoo,velet de olmalıydı :'(

 136. suna demialp

  5 Temmuz 2019 Saat 20:25

  CEG,ELLERAN ELVİS,POLEMİCK,MASAKKA,KİNG SİZE TERÖR,DA POET,VELET,CANBAY &WOLKER,MRF ,M.O.B,EZHEL,GAZAPİZM,XİR,ALPER AYYILDIZ,BETA,DEFKHAN,MUŞTA,MAESTRO,ASHOO,OZBİ,SELO,ŞAM,

 137. Boylelistemiolur

  10 Temmuz 2019 Saat 11:13

  Listeyi yapan aklıyla yapmış anlaşılan
  Taladro ve sancak gibi lirikal manyağı rapcileri koyupta hayki,jagged,saian gibi rapcileri koymamak normu 23 numaraya koymak akıl işi ister

 138. WestCoast

  24 Temmuz 2019 Saat 23:46

  DEFKHAN’IN OLMADIĞI LİSTE NE LAN? DALGA MI GEÇİYORSUNUZ

 139. SagopaFAN

  4 Ağustos 2019 Saat 18:18

  Siz şakasınız Eypio, Şanışer, Norm Ender ve Sehabe’nin önüne geçiyor FSAJKFULHASVGHUIOŞSFGJKUISALUHF GSHAJKLŞFIASNHFJNasfnhsajhfghasnhjfhsauıfjsıahfjkas(uhbgfhasfhbjgagsnmfyabsjghf

  • Cezaci

   1 Ekim 2019 Saat 13:25

   Norm Ender Neysede, Eypionun Digerlerinin ustunde olmasi cok dogal. akjshd kajshdjk ahnbskjdhn kajl

 140. Sala Gitsin

  21 Ağustos 2019 Saat 14:07

  EFECAN nerdE ? 1.

 141. MB the rapper

  24 Ağustos 2019 Saat 17:27

  Bu listeyi kim yaptiysa hic rap dinlememis galiba Norm Ender 23.mu en azindan ilk 5-e girmesi gerekirdi

 142. Elvar

  9 Eylül 2019 Saat 13:55

  Bisey sorujam ? ,ben fero nerde

 143. zeki aydemir

  12 Eylül 2019 Saat 23:58

  Oğuz Esen listede yok, onun gibi kaliteli iş yapan kaç MC vardı ?

 144. Zeki Sezgin

  12 Eylül 2019 Saat 23:59

  Şanışer, Norm Ender, Yener Çevik gerisi boş

 145. mesutcan

  13 Eylül 2019 Saat 00:00

  #SUSAMAM parçasındaki herkes respect

 146. turhan

  13 Eylül 2019 Saat 00:01

  Killa Hakan kim rapçi o ? 😀

 147. 주아'이라는 사람 나야

  19 Eylül 2019 Saat 22:45

  Aga bence ados olmasi gerekiyor ne yorumlarda nede ismi gecmeyen rapçiler arasinda adi yoktu ados dinlemeyip rap dinliyorum diyen insanlara şaşıyorum acikcasi benim icin 1.ados ve şanışer ikisi arasinda ayrim yapamiyorum cunku velhasil adosun mutlaka olmasi gerekiyor dinlemek isteyen olursa ‘bitmedi kavgam veya gri’yi dinlesin pisman olmazsiniz

 148. Merve

  26 Eylül 2019 Saat 19:39

  Arebeskte olsa onlarda rapçi deil mi bence haylaz ve arsız bela kesinlikle olmalıydı listeyi begenmedim.👎

 149. Yeon-doo

  27 Eylül 2019 Saat 20:39

  Buraya Ezhel’i koymayi unutmuşsunuz!!!

 150. Ceza Turkce Rapin Krali

  1 Ekim 2019 Saat 13:22

  Cezayi 2. sirada gorunce nasil olur dedim ama Carteli gorunce tepkim sifirlandi, ilk 2.cok isabetli olmus ,
  3. sira icin yarisanlar olur ama yinede yanlis bir secim denemez , birde listede Rap te yapan ama aslinda rapci olmayan 1 isim carpti gozume. Ilk Rap(TR) i Cartel ve Ceza ile Tanidik.

 151. Ezhelci bebe

  12 Kasım 2019 Saat 15:39

  Ezhel nerde Ankara

 152. Alara

  20 Kasım 2019 Saat 18:36

  Ezhel Ve Ben Fero Galiba Yoktu

 153. Cr.X

  1 Ocak 2020 Saat 01:07

  MASAKA yi Nasilunutursunuz arkadas

 154. İcll

  3 Ocak 2020 Saat 23:18

  Ya bi rapçi vardı da sancak kadar sakin ceza kadar hızlı söylemiyo, kulağa çok hoş geliyordu adamın sesi “adamlar- zombi mahali” deki ses gibi çıkıyordu değişik bir şarkıcıydı herkesin beğenebileceği bir tarz değil ama çok hoş geliyordu arıyorum arıyorum ne şarkıcıyı ne de şarkılarını bulabiliyorum

 155. Fatih

  13 Ocak 2020 Saat 18:08

  Ezhel nerede kralı unutmuşsunuz

 156. Bshsbd

  23 Ocak 2020 Saat 19:25

  Birsürü hata var . Listeye Ezhel i koymayi unuttunuz heralde ilk 5 e rahat girecekti normalde . Norm enderde 23. Olmaz oda ilk 10 a girmesi lzm

 157. Ang/Rap

  29 Ocak 2020 Saat 21:20

  olum Ezhel ne ya bi tane adam yazmış ondan kötüsü listede Hidra yoktu lan taladro ne lan şehinşah 28 ne lan ceza 2 ne lannn

 158. Emiran

  1 Şubat 2020 Saat 19:54

  1~Sagopa Kajmer
  2~Ceza
  3~Norm Ender
  4~Contra
  5~No.1
  6~Talodro
  (Not: Cartel’i tanımadığım için sıralamaya koymadım.) Ben rap’i Sago, Ceza, Norm Ender gibi isimlerle tanıdım. Ve şu sıralamanın yanlış olduğunu düşünüyorum.

  • semih

   25 Şubat 2021 Saat 11:34

   CARTEL BİR GRUP VE DR FUCHS 3 TE OLMALI TALADRO 4

 159. sara

  13 Mart 2020 Saat 16:49

  Norm Ender okadar arkalarda olmamaliydi, liste iyi olustrulmus..begenmeyen kendi listesini hazirlayip sunabilir ..

 160. Taha

  15 Nisan 2020 Saat 10:22

  kartel ciden aşırı kötü

  • Osman

   8 Mayıs 2020 Saat 10:47

   Seni bulduk severler olum kartel kötü diyorsan rap dinle yana kaydır pop var orda

 161. BEN FERO

  20 Nisan 2020 Saat 17:20

  Arkadaş ben fero, ezhel, keişan eklememiş🤣🤣

  • Adımı nabcan

   3 Mayıs 2021 Saat 21:56

   Harbi🤣🤣

 162. sanane

  4 Mayıs 2020 Saat 11:33

  Khontkar nerde, Ceg nerde, Ezhel nerde, uuR nerde? senin gram rapten anladığın yok. Oldschool’cu Battle’cı adamlar gelip beni linç edicek ahahha yenilikçi olun azcık beyler trap!

 163. Zeynep

  4 Mayıs 2020 Saat 16:01

  Ben rep’i KİLLA HAKANLA CEZAYLA EZHELLE NO1 NORM ENDERLE tanıdım sırala çok yanlış 1. NO1 olmalıydı 2. Killa hakan3. Ceza 4. Ezhel 5. Norm ender olmaylıydı

  • semih

   25 Şubat 2021 Saat 11:33

   RAPİ ÇOK YANLIŞ TANIMIŞSIN BENCE NO 1 DE KİMMİŞ EZHELDE KİMMİŞ RAPİN ÖNCÜSÜ SAGO DR.FUCHS CEZA FUAT VARKEN GİT TÜRKÇE RAPİN TARİHÇESİNBE ABKK

 164. Duhan

  7 Mayıs 2020 Saat 16:15

  Sansar 7 mi 2. olması lazım

 165. Osman

  8 Mayıs 2020 Saat 10:41

  Bunu Bi çocukmu hazırladı Şehinşah 26 da kolera liste 5. Sırada lan kokerayı koymayı veggıdı koymanız gerekti

 166. SANSAR SALVO DEFKHAN SAİAN

  5 Haziran 2020 Saat 20:17

  1 sansar salvo
  2 defkhan
  3 saian

  gerisi neyse ne

 167. Adsız

  8 Haziran 2020 Saat 12:39

  Hayatımda gördüğüm en saçma liste olabilir. Anıl Piyancı nasıl Killa Hakan ve Dr. Fuchs gibi Türkçe Rap’te önemli isimlerden daha iyi olabiliyor. Üstelik Anıl Piyancı, Allame ve Joker’den daha iyiymiş size göre. Ve Massaka da olmalıydı bence.

 168. Fatih

  11 Temmuz 2020 Saat 14:04

  Stabilbakunin olması lazım

 169. Killuaİtachi99

  13 Kasım 2020 Saat 20:58

  Herkesin en çok izlenen veya en çok beğenilen vdeolarını koymuşsunuz, ama Şehinşah’ta HAYAL i koymuşsunuz. Hayal ne. Karma var, Hepsi Benim 2 var, Eksik Sonbahar var!!!

 170. XHANHDSA

  23 Kasım 2020 Saat 16:49

  CEZA 1 NUMARA OLMALIYDI

 171. Rap sokagi

  26 Aralık 2020 Saat 18:45

  Haci brnce birinci ceza. iki sago.uc contra dort hidra .beste patron olmaliydi .bence ilk bes bu 😎😏

 172. Abdulkadir

  5 Mart 2021 Saat 08:46

  Bu listeyi yapan kişinin rap dinlediğine emin misiniz? Arabesk rap koymuşsunuz lan listeye. Sancak, Sehabe, Yeis, Tladro girmiş. Ulan hani Joker, Allame, Hayki ve daha nicesi. Ben bunlardan çok daha iyi liste yaparım.

 173. Sansar Salvo the best

  22 Mart 2021 Saat 00:32

  Sansi Salvo Kafiyesi bombalar hedef bulur ♡

 174. Adımı nabcan

  3 Mayıs 2021 Saat 21:57

  4. Contra olmalı

 175. Ömer

  15 Mayıs 2022 Saat 10:30

  Hayır CEZA en iyidir. 2 numara ona yetmez en iyisi C E Z A.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir